İYİ Parti'nin "KYK borçları silinsin" önerisi AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi! - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Kasım 2020 Salı

İYİ Parti’nin “KYK borçları silinsin” önerisi AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedildi!Milyonlarca öğrenci, eğitimlerine devam ederken, öğrenim kredisi alıyor. 2 yıl sonra geri ödemesi başlayan KYK borçlarını ödeyemeyen binlerce mezuna ise icra takibi çoktan başlatıldı. İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’ın vermiş olduğu “KYK borçları silinsin” önerisi, AK Parti ve MHP’nin oyları ile reddedildi.

Mezun olan ve KYK borcu olan binlerce mezun KYK borçlarının silinmesini talep ediyor. Konuyla ilgili İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’e “KYK borçları silinsin” önerisi verildi. Öneri AKP ve MHP grubunun oyları ile reddedildi. Açıklama İYİ Parti’nin sosyal medya hesapları üzerinden duyuruldu.

KABUL EDİLMEMİŞTİR

İYİ Parti sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında, “Kayseri Milletvekilimiz Sayın Dursun ATAŞ tarafından “KYK borçlarının silinmesi” amacıyla Meclis Başkanlığına sunulan Araştırma Önergesi AK Parti’nin ve MHP’nin verdiği oylar neticesinde kabul edilmemiştir” ifadesi kullanıldı.

AKP VE MHP OYLARI İLE REDDEDİLDİ

TBMM’ye “KYK borçları silinsin” önerisi sunan İyi Parti Milletvekili Dursun Ataş, ise sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“KYK borçlarının silinmesi amacıyla verdiğim meclis araştırma önergesi ne yazık ki AKP ve MHP oyları ile reddedildi”

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MasterChef 24 Kasım Salı 107.Bölüm Fragmanı İzle!

MasterChef Türkiye 107.Bölüm Fragmanı İzle! 24 Kasım Salı….MasterChef Türkiye yeni hafta heyecanı devam ediyor. 23 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.