İstanbul’da deprem oldu! Türkiye’deki son depremler - Vatan Kocaeli Gazetesi
26 Ekim 2020 Pazartesi

İstanbul’da deprem oldu! Türkiye’deki son depremler


Kandilli Rasathanesi verilerine göre İstanbul’da deprem meydana geldi. Deprem büyüklüğü 3.2 olarak açıklandı. İşte Rasathane verilerine göre Türkiye’de meydana gelen son depremler…

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, İstanbul’da deprem meydana geldiğini duyurdu. Merkez üssü Marmara Denizi Avcılar açıkları olan depremin büyüklüğü Rasathane tarafından 3.2 olarak bildirildi.

Saat 16.55’de meydana geldi

Yapılan açıklamaya göre, saat 16.55’te meydana gelen depremin Marmara denizinin 4.8 km derinliğinde gerçekleştiği öğrenildi. 3.2 büyüklüğündeki depremin ardından İstanbul Avcılar’da 1.8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Sosyal medyada pek çok kullanıcı 3.2 büyülüğündeki depremi hissettiklerini belirten paylaşım yaptılar.

Türkiye’de meydana gelen son depremler

Kandilli Rasathanesi verilerine Türkiye’de meydana gelen son 5 deprem İstanbul, Muğla, Antalya ve Balıkesir illerinde gerçekleşti. Son 5 depremin en büyüğü 3.2 ile İstanbul’da gerçekleşti. Muğla Milas’ta 2.3, Antalya Kaş 1.8 Balıkesir Sındırgı’da ise 1.2 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çamlıdere Belediye Başkanı Doğruları Konuşmuyor

AK Parti Çamlıdere İlçe Kongresinde konuşan belediye başkanı Hazım Caner Can, Çamlıdere’deki öğretmen atamalarına ilişkin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir