Instagram Filtrelerini Unutun! İşte Fotoğrafınızı Paylaştığınızda Binlerce Beğeni Aldıracak Taktikler! - Vatan Kocaeli Gazetesi
22 Ekim 2020 Perşembe

Instagram Filtrelerini Unutun! İşte Fotoğrafınızı Paylaştığınızda Binlerce Beğeni Aldıracak Taktikler!


Sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte insanlar standart fotoğrafların dışına çıkmak istiyor. Bununla birlikte birbirinden farklı fikirler ortaya çıkıyor. İnsanlar daha güzel fotoğraf çekmek için birbirleriyle yarışıyor.

Instagram’da Barselonalı bir fotoğrafçı olan Jordi Puig de fotoğraf çekim açıları için insanlara küçük püf noktaları veriyor. İşte Puig’in fotoğraflarınıza perspektif katacak küçük taktikleri…

1. Kitap Sayfası

Kullanmadığınız kitabın bir sayfasıyla ortaya çok güzel bir fotoğraf çıkartabilirsiniz. Kitap sayfasını kameranızın etrafına sararak, güzel bir açı oluşturabilirsiniz.


2. Pet Şişe

Güzel Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Suyu İçtiniz, boş şişeyle ne yapabilirim diye düşünmeye son! Şişenin iki ucunu da kesip, kameranızın etrafına yerleştirin. Işığın da dağılmasını sağlayan şişe ile muhteşem fotoğraf ortaya çıktı bile.


3. Rende

Güzel Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Evet yanlış okumadınız rende ile çok şık fotoğraflar ortaya çıkartabilirsiniz. Rendenizi kameranızın etrafına geçirin ve deklanşöre basın!


4. Kahvaltılık Gevrek

Güzel Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Çıldırdınız mı diye düşünebilirsiniz. Ancak Jordi Puig gevreklerle bile muhteşem işler çıkartıyor. Harfli gevrekler ile bir kitabı bütünleştiren Puig’in en çok beğenilen ve mesaj veren fotoğrafları arasında bulunuyor.


5. Ayakkabı Bağcığı

Güzel Fotoğraf Çekme Yöntemleri

“Kanka beni şurada bir fotoğraf çeksene” diyen arkadaşını şaşırtmak istiyorsanız bu taktik tam size göre. Arkadaşınızın bağcıklarını kamerayı tuttuğunuz elinize alın ve şaheseri ortaya çıkartın! Bize kalırsa böyle bir fotoğraftan sonra kahve borcu bile olabilir!


6. Stres Yayı

Güzel Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Bunu sadece 90’lar çocukları bilse de günümüzde hala bulmanız mümkün. Çekim yapacağınız kişiye yayın bir ucunu tutmasını söyleyin. Yayın diğer ucunu ise kameranızın etrafına geçirin. Çıkan fotoğrafa arkadaşınız da şaşıracak!


7. Zincir

Güzel Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Bir zincir ile nasıl fotoğraf çekilir diye düşünmeyin. Stres yayındaki mantığı kullanın. Zincirin bir ucunu arkadaşınıza bir ucunu ise kamerayı tuttuğunuz elinize alın. Farklı bir fotoğraf için deklanşöre basın.


 8. Mutfak Gereçleri

Güzel Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Açıkçası fotoğrafta kullanılan eşyanın adını ekip olarak bilmesek de mutfakta kullanıldığından emin gibiyiz 🙂 Siz de mutfağınızda bulunan gereçlerle birbirinden güzel fotoğraflar ortaya çıkartabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Fotoğrafta Güzel Çıkmanın 15 Püf Noktası

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kırmızı Oda 8. Yeni Bölüm Ön İzleme Videosu Yayınlandı! TV8 Dizisi Kırmızı Oda 7. Son Bölüm İzle!

Kırmızı Oda 7. bölüm Tv8’de yayınlandı. Gerçek hikayeleri bölüm bölüm ele alacak ve dramatize edecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir