14 Temmuz 2020 Salı

İman Casablanca Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?


İman Casablanca Kimdir?

İman Casablanca Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

İman Casablanca ülkemizde rol aldığı diziler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında ise boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, kariyeri, oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1999 yılında dünyaya gelen güzel isim Fas’ta doğmuş, Arap asıllıdır. Boyu 1.75 cm, kilosu ise 50’dir. Annesi Fransızca öğretmenliği yapmış, babası ise komiser olarak görev yapmıştır. 6 kardeş olan ünlü isim ülkesi Fas’ta Matematik Mühendisliği üzerine eğitim hayatını tamamlamıştır. Tam 4 bilen Casablanca, Türkçe ve Farsça’nın yanı sıra Arapça ve Fransızca bilmektedir.

2018 yılında katıldığı, Best Model of the World güzellik yarışmasında 2018 1.si olmuş ve tüm dünyaya ismini duyurmayı başarmıştır. Yarışmaya katıldığı sene Türk Hava Yollarında Kabin Memuru olarak çalışmakta idi. O sene Dünyanın en güzel mankeni seçilen isim olmuştur. Best Model yarışmasının organizatörü Erkan Özerman ile tanıştıktan sonra hayatı değişmiştir.

2018 yılında yarışmanın ardından Fox Tv ekranlarında yayınlanan Yasak Elma isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Leyla karakterini canlandırmıştır. 2019 yılında Uykusuzlar Kulübü dizisi’nde rol almış, 2020 yılında ise yine Fox Tv ekranlarında yayınlanan Baraj adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olarak Zahra karakterine can vermiştir.

İman Casablanca oynadığı diziler;

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan ünlü oyuncu’nun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 144bin civarındadır. Ancak bu sayı her geçen gün artmaktadır.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Önder Keskin Kimdir? Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Önder Keskin uzun senelerdir dizi, sinema …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir