Hukuki destek veriyoruz -  Vatan Kocaeli - Vatan Kocaeli Gazetesi
28 Ekim 2020 Çarşamba

Hukuki destek veriyoruz –  Vatan Kocaeli


Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Gölcük Şubesi Başkanı Çetin Kocatürk ve TÜKODER Gölcük Şubesi Gönüllü Avukatı Ece Ergüder, İzmit’te bir otelde gerçekleştirilen “Ürün Güvenliği, Piyasa Gözetimi ve Denetimi ile Uygunluk Değerlendirmesi” konulu toplantı hakkında dün bazı açıklamalarda bulundu.

Gölcük, Karamürsel ve Başiskele olmak üzere bu ilçelerde sorumluluğumuz bulunuyor

İlk olarak sözü alan TÜKODER Gölcük Şubesi Başkanı Çetin Kocatürk, “İzmit’te Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin işbirliğinde, Ticaret Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı desteğiyle, ‘Ürün Güvenliği, Piyasa Gözetimi ve Denetimi ile Uygunluk Değerlendirmesi’ konulu bir toplantıya katıldık. . Türkiye’de ürün güvenliğini ve bu ürünlerin piyasa gözetimi, standartlara uygunluğunun nasıl değerlendirileceği konusunda Sayın İdat Erdener tarafından gerçekleştirilen sunumda katılımcılar, tüketici sağlığını tehdit eden ürünlerle alakalı olarak eğitim aldılar. Bizler de bu toplantıya TÜKODER Gölcük Şubesi Başkanı olarak ben Çetin Kocatürk, TÜKODER Gölcük Şubesi Gönüllü Avukatı Sayın Ece Ergüder ve Hatice Sevinç, dernek şubemize bağlı 20 üye ile toplantıda hazır bulunduk. Tüketici sağlığını tehlikeye sokabilecek risk oluşturabilen ürünlerin tespitinde mutlaka ve mutlaka tüketiciler birer denetçi olmak zorundadır. Denetlemeyi kendimiz yaparak Tüketici Koruma Dernekleri aracılığıyla, satılan sağlıksız ürünün hukuki boyuta taşınması sağlanabilir. TÜKODER Gölcük Şubesi olarak Gölcük, Karamürsel ve Başiskele olmak üzere bu ilçelerde sorumluluğumuz bulunuyor. Burada yaşayan vatandaşlarımızın her biri birer tüketicidir. Bundan mütevellit kendileri de bir denetçi olarak görev almalılar. Güçlü bir Tüketici Koruma Derneği olarak derneğimize üye olmak durumundalar” dedi.

TÜKODER Gölcük Şubesi’ne başvuru yapabilirler

TÜKODER Gölcük Şubesi Avukatı Ece Ergüder, toplantı hakkında yaptığı açıklamada “Tüketici, sağlığını tehlikeye atan ürünler ve Avrupa Standartları ile CE yeterliliğine sahip olmayan ürünlerle karşılaşıldığında, nereye ve nasıl başvuru yapılacağı konusunda bu toplantıda bilgilendirme yapıldı. Tüketicilerimiz de bu konuda bir sorun ile karşı karşıya kaldıklarında, TÜKODER Gölcük Şubesi’ne başvuru yapabilirler. Bu başvuruları sonucunda TÜKODER Gölcük Şubesi aracılığıyla hukuki desteğe de erişebilirler” dedi. 

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Fransa yönetimini şiddetle kınıyoruz” –  Vatan Kocaeli

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, haftalık basın açıklamasında ülke ve ilçe gündemine değindi.  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir