Hobi Bahçelerinin Yıkılmasını Öngören Yasa Tasarısına Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimatı - Vatan Kocaeli Gazetesi
23 Ekim 2020 Cuma

Hobi Bahçelerinin Yıkılmasını Öngören Yasa Tasarısına Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimatı


AK Parti tarafından Meclise sunulan ve içerisinde çok sayıda alanda düzenleme için torba yasa teklifi geri çekildi. Hobi bahçelerinin kaldırılmasına ilişkin düzenlemelerinde yer aldığı torba yasanın gıda konusunda ki yayınlara yasak getiren madde yüzünden geri çekildiği bildirildi.

AK Parti tarafından TBMM’ye sunulan ve bu hafta içerisinde görüşmelerine başlanması beklenen torba yasaya ilişkin son dakika gelişmesi yaşandı. Torba yasa için gerçekleştiriler görüşme öncesinde düzenlemede yer alan bir madde nedeniyle yasa teklifi geri çekildi. Dünya’dan Ali Ekber Yıldırım’ın haberinde yer alan tüm ayrıntılar şu şekilde;

AK PARTİ’NİN TORBA YASASI GERİ ÇEKİLDİ

Torba yasada yer alan düzenlemelerden birisi de gıda konusunda yanıldıcı yayın yapan düzenleme talepleriydi. Bu düzenleme talebinde gıda alanına dair “yanıltıcı yayın” gerekçesiyle ifade özgürlüğünü tehdit eden, gıda konusunda yayın yapan, açıklama yapan, görüş bildirenlere yönelik 20 bin liradan 50 bin liraya kadar ceza öngörülüyordu. Bu ceza önerisi sosyal medyada çok büyük tepki gördü.

HOBİ BAHÇELERİ DÜZENLEMESİ DE ERTELENDİ

“Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı”  içerisinde yer alan düzenlemeler arasında tarım arazilerinde yer alan hobi bahçelerinin yıkılmasına ilişkin maddelerde vardı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla düzenlemenin geri çekilmesiyle birlikte, tarım arazilerinde yer alan hobi bahçelerinin yıkılması kararı da ertelenmiş oldu. Söz konusu tasarıda yer maddelerin daha kapsamlı ele alınması ve önümüzdeki dönemlerde meclise yeniden sunulması bekleniyor. 

Emlak365.com

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vakıfbank 180 Ay Vadeli Konut Kredisi Desteği İle Satılık Banka Gayrimenkulü İlanları: 33 Bin Lira Daire, 13 Bin TL Dükkan ve İşyeri ve 10 Bin TL Arsa

Vakıfbank banka gayrimenkulü konut kredisi kampanyası ile 180 ay vadeli kredi desteği ile emsallerinden çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir