Hatay Antakya Teleferik Projesi İçin Beklenen İhale İlanı Resmi Gazete İle Yayımlandı! - Vatan Kocaeli Gazetesi
28 Ekim 2020 Çarşamba

Hatay Antakya Teleferik Projesi İçin Beklenen İhale İlanı Resmi Gazete İle Yayımlandı!


Hatay Büyükşehir Belediyesi uzun süredir beklenen ihale ilanını 15 Ekim 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımladı. 1100 metre uzunluğa sahip olması planlanan Antakya İlçesi Habib-İ Neccar Dağ ıArası teleferik projesi son durum hakkında yaşanan gelişmeler haberimizde…

Hataylıların uzun süredir beklemiş oldukları teleferik müjdesi geldi. Hatay’ın turizm gelirlerini arttırması beklentisi nedeni ile büyük öneme sahip olan projeleri arasında yer alan teleferik projesi sonuda ihaleye çıkıyor. 

Antakya İlçesi Habib-İ Neccar Dağı Arası ulaşımı sağlayacak olan 1100 Metre Uzunlukta 370 Metre Kot Farkında yer alacak olan teleferik saatte 1200 kişi taşıma kapasitesi ile hizmet verecek. Söz konusu teleferik Yapımı Ve 12 Yıla Kadar İşletilmesi hakkını elde etmek isteyen kişi ve kurumlar için kapalı teklif usulü açık arttırma yöntemi ile yapılacak. 

Yapılacak olan 1100 metre uzunluğunda ki teleferik projesi Antakya İlçesi Habib-İ Neccar Dağı Arası ulaşım hizmeti amacı ile kullanılacak. Bölgenin turizm potansiyeli ve gelirlerine katkı yapması beklenen proje için ihale 3 Mart 2021 tarihinde Hatay Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonu içerisinde saat 14:00 itibari ile yapılacak. 

Teleferik projesi ihalesi için belirlenen muhammen bedel 47 milyon 500 bin lira olarak açıklanırken yıllık kira bedeli ise 100 bin TL + KDV olarak belirlendi. İhaleye katılmak isteyen kişi ya da kurumlar mutlaka ihale dosyalarını hazırlayarak en geç 2 Mart 2021 tarihinde saat 17:00’ye kadar İhale Birimleri bölümüne teslim etmekle yükümlü tutulacaklar. Daha geç teslim edilen dosyalar ise ihaleye dahil edilmeyecek. 

Emlak365.com

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İBB Başkanı İmamoğlu Açıkladı: 10 Gün Ücretsiz Olacak! M7 Mecidiyeköy Mahmutbey Metro Durakları Listesi

Mecidiyeköy Mahmutbey Metro hattında beklenen müjdeli haber geldi. İstanbulluların uzun bekleyişi sona erdi. İstanbul metro …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir