Hanibal iyi ki var! | Kocaeli Spor - Vatan Kocaeli Gazetesi
27 Ekim 2020 Salı

Hanibal iyi ki var! | Kocaeli Spor


İlimizin basketbol alt yapısına önem veren kulüplerinden Hanibal Spor Kulübü’nde çalışmalar tüm hızı ile sürüyor. Başantrenör Burak Kaya, okulların yavaş yavaş açılmaya başlaması ile birlikte sporcu sayısında da artış yaşandığını belirtti.

 

6-13 YAŞ ARASI KURSİYER KABUL EDİLİYOR

Kocaeli’nin basketbolcu yetiştiren ve merdivenleri emin adımlarla tırmanan kulübü Hanibal Spor Kulübü’nde üretim devam ediyor. Pandemi sürecinin ardından yeni normal hayata çok çabuk entegre olan kulüp, 6-13 yaş arasındaki sporcularına basketbol sporunun detaylarını öğretiyor. Kursiyer sporcu kabul etmeye devam eden Hanibal, çalışmalarını Alikahya’da yer alan Sabancı Meslek Lisesi Spor Salonu’nda haftanın her günü yapıyor.

 

Çalışmalar haftanın her günü Alikahya’daki Sabancı Meslek Lisesi’nin salonunda gerçekleşiyor.

 

KAYA: KALİTELİ EĞİTİM, AHLAKLI SPORCU

Kulübün genç ve başarılı başantrenörü Burak Kaya çalışmalar hakkında şu şekilde konuştu: Bizim bir sloganımız var. “Her Çocuk Kaliteli bir Eğitimi Hak eder!” Önce kaliteli eğitim, ardından ahlaklı ve kaliteli sporcu… Bizim tek işimiz basketbol. Kısa bir süre önce kurulmamıza rağmen ailemiz gittikçe büyüdü. Pandemi sürecinde çalışmalarımızı evlerimizde tele konferans şeklinde yaptık, salonların açılması ile de yeni normale kısa sürede entegre olduk.

 

BAŞANTRENÖR BURAK KAYA 

 

HAFTANIN HER GÜNÜ ÇALIŞIYORLAR

Basketbolu öğrenmek isteyen 6-13 yaş arası sporcuları kabul ediyoruz. 16 yaşına kadar da müsabık sporcularımız var. Alikahya’daki Sabancı Meslek Lisesi’nin salonunda haftanın 7 günü çalışıyoruz. Pandemi kurallarına tam anlamı ile riayet ediyoruz. Hafta içi 18.00-21.00, hafta sonu ise 09.00 – 21.00 saatleri arasında salondayız. Okulların yavaş yavaş açılması ile sporcu sayısında bir hareketlenme oldu. Kasım’da bu sayı hızlanır diye düşünüyorum. Hanibal Spor Kulübü olarak sağlığı ön planda tutarak, kaliteli bir eğitim ile sporcu yetiştirmeye devam edeceğiz.

 

Hanibal Spor Kulübü İletişim – 0 543 522 40 23

 

Spor41

 

 

Veliler de Hanibal Spor Kulübü’nden ve Başantrenör Burak Kaya’dan oldukça memnun. Can Candemir’in babası Mehmet Candemir de bu velilerden birisi. 

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

”3 puanı aldığımız için mutluyuz”

Ajans Beşiktaş – Beşiktaş’ın Kanadalı forveti Cyle Larin, 3-2’lik Denizlispor galibiyeti sonrası konuştu. 3 puan aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir