Hangisi TDK'nin kişi adları sözlüğünde hem erkek hem kız adları arasında yer alan bir başlık olarak yer alan adlardan değildir? Kim Milyoner Olmak İster? Sorusu - Vatan Kocaeli Gazetesi
30 Ekim 2020 Cuma

Hangisi TDK’nin kişi adları sözlüğünde hem erkek hem kız adları arasında yer alan bir başlık olarak yer alan adlardan değildir? Kim Milyoner Olmak İster? Sorusu


ATV’nin vazgeçilmez yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster? yeni sezonda yeni bölümü ile ekranlara geliyor. Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumu ile yayınlanan yarışmada yarışmacıya Hangisi TDK’nin kişi adları sözlüğünde hem erkek hem..

ATV’nin vazgeçilmez yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster? yeni sezonda yeni bölümü ile ekranlara geliyor. Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumu ile yayınlanan yarışmada yarışmacıya Hangisi TDK’nin kişi adları sözlüğünde hem erkek hem kız adları arasında yer alan bir başlık olarak yer alan adlardan değildir? sorusu soruldu.

Kim Milyoner Olmak İster? 2 Ağustos 2011 tarihinden beri Atv’de yayımlanan yarışma programı. Kenan İmirzalıoğlu tarafından sunulmaktadır. “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışma programı Cumartesi akşamları saat 20.00’de izleyicileriyle buluşmaktadır.

Soru: Hangisi TDK’nin kişi adları sözlüğünde hem erkek hem kız adları arasında yer alan bir başlık olarak yer alan adlardan değildir?

A- YAĞMUR

B- ORMAN

C- IRMAK

D- NEHİR

CEVAP: NEHİR

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Yılı Ocak Ayı Memurların (Öğretmen, Polis, İmam, Hemşire) Maaşı Ne Kadar Olacak?

Memurlar ve memur emeklileri ile ilgili olarak yürütülen 2019 yılı 5. dönem toplu sözleşme görüşmelerinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.