18 Temmuz 2020 Cumartesi

Gün İçi Altın Yorumu / Yatırım Finansman

ABD’de Bağımsızlık Günü nedeniyle haftanın son işlem günü piyasaların kapalı olması Ons Altın tarafında da hacimsiz bir seyre yol açarken, değerli metal yeni haftada 1775 seviyesi üzerinde seyrediyor. Piyasalardaki risk iştahı açıklanan ekonomik verilerdeki toparlanma ile bir miktar korunurken, ABD 10 yıllık tahvil faizleri bu sabah yüzde 0,70 seviyesine yönelik atak içerisinde yer alıyor. Böylece Ons Altın fiyatlarındaki yükseliş potansiyelinin de sınırlı kaldığını görüyoruz.

Dolar endeksi ise 97,0 seviyesi altına gerileyerek bir miktar değer kaybı içerisinde yer alıyor. Tüm bu gelişmelerin akabinde değerli metalin geri çekilmelerinde 1750 desteğini öncelikli olarak takip ediyoruz. Toparlanmalarda ise 1787 ilk direnç, bu seviye üzerinde ise 1800 direnç eşiğini takip ediyoruz.

Kaynak: Yatırım Finansman Yurtdışı Piyasalar Bülteni
YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sektörlerden Haberler – (13.07.2020)

*Favipiravir etken maddeli ilacın Türkiye’deki üretimi başladı Abdi İbrahim ile Novelfarma arasında yapılan iş birliği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir