14 Temmuz 2020 Salı

Gün İçi Altın Yorumu / Yatırım Finansman


ABD’nin güney ve batı eyaletlerinde artan vaka sayıları ile tekrardan işletmelerin kapanması ve birçok yerin karantina altına alınması ile piyasalardaki risk iştahı bir miktar bozulma gösterdi. Böylece piyasalarda artan güvenli liman talebi Ons Altın fiyatlarında 1770 seviyesi üzeri fiyatlamaların oluşmasına yol açarken, doların küresel ölçekte talep görmeye devam etmesi ile değerli metal yükselişleri sınırlı kaldı.

Diğer taraftan ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 0,64 seviyesine gerilemesinin de piyasalardaki güvenli liman talebinin güçlü seyrettiğine işaret ettiği görülmekte. Bu gelişmelerin akabinde Ons Altın’daki yükseliş eğiliminin kritik 1800 direnci ile hız kazanması beklenebilir. Aşağıda ise kısa vadede 1750 ana destek noktamız olma görevini koruyor.

Kaynak: Yatırım Finansman Yurtdışı Piyasalar Bülteni

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sektörlerden Haberler – (13.07.2020)

*Favipiravir etken maddeli ilacın Türkiye’deki üretimi başladı Abdi İbrahim ile Novelfarma arasında yapılan iş birliği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir