Gün İçi Altın Yorumu / Kapital FX - Vatan Kocaeli Gazetesi
29 Ekim 2020 Perşembe

Gün İçi Altın Yorumu / Kapital FX


Altın Vadeli İşlemler: Aşağı yönlü hareketlerin sığ kalması bekleniyor

CME Group’un Çarşamba günü yayınlanan ön rakamlarına göre yatırımcılar, altın vadeli işlemlerdeki açık pozisyonlarını, Salı gününde kaydedilen nihai kontratlardan yaklaşık 6,1 bin kontrat azalttılar. Diğer yandan hacim ise 72,8 bin kontrat arttı.Altın, 1.725$ bölgesindeki 55-günlük SMA’yı yeniden ziyaret edebilir.

Ons altın fiyatları, Çarşamba gününde 1.790$ civarında 2020 yılının en yüksek seviyelerine dokunmasının ardından aşağı yönlü bir düzeltme kaydetti. Paritenin bu düzeltmesi açık pozisyonlardaki düşüşle birlikte gelirken, kısa vadeli ufukta daha derin bir geri çekilmenin pek muhtemel olmayabileceğine işaret ediyor. Bu da kıymetli metalin yükselişini sürdürmeden önce 1.725$ seviyesini test edebileceğini söylüyor.

Kaynak: Kapital FX Forex Analizleri

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son Dakika: Hobi Bahçesi Yasası Kanun Tasarısı Meclisten Geçti! Hangi Hobi Bahçeleri Yıkılacak, Bahçesi Olanlar Ne Yapacak?

Özellikle de pandemi döneminde satışları rekor seviyelere yükselen hobi bahçeleri hakkında beklenen yasal düzenleme yapıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir