Grip Aşısı Başvurusu Gerekiyor Mu? E-Nabız Grip Aşısı Sorgulama Ekranı! Grip Aşısı 1. Öncelikli Kişiler Kimler? - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Kasım 2020 Salı

Grip Aşısı Başvurusu Gerekiyor Mu? E-Nabız Grip Aşısı Sorgulama Ekranı! Grip Aşısı 1. Öncelikli Kişiler Kimler?Koronavirüsle aynı belirtilerle ortaya çıkan grib için aşı yaptırmak isteyen ve en azından gripten korunarak olası koronavirüs hastalığının etkisini en aza indirmek isteyenler için grip aşıları başvuru gerektirmeden otomatik olarak kendi e-nabız sistemlerine işleniyor. Şimdilik sadece 1. öncelikli olanlar için grip aşısı sistemde gözüküyor.

Sağlık Bakanlığı bu gelişmeyle beraber grip aşısında öncelik verilecek olan kişileri duyurdu. Kronik hastalar, 65 yaş üstü ve organ nakli olan kişilere grip aşısında öncelik tanınacak. Aşı fiyatı ise değişmeyerek 72,64 lira olarak belirlendi.

E-Nabız sistemini açtıktan sonra T.C kimlik numaranız ve şifrenizle birlikte giriş yaptıktan sonra İnfluenza (Mevsimsel Grip) Bilgilendirme bilgisiyle karşılaşacaksınız. Eğer grip aşısı yaptırmak için öncelikli değilseniz; “İnfluenza açısından 1. öncelikli yüksek risk grubunda değilsiniz. Durumunuz ileride yeniden değerlendirilecektir.” uyarısı sizi karşılayacak. Eğer öncelikli gruptaysanız yine benzer bir şekilde bu durum e-nabız sisteminde size bildirilecek.

İlk kez e-Nabız kullanıcısı olacak kişiler e-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden e-Nabız’a giriş yaparak profil ayarları üzerinden e-Nabız şifresi oluşturmalı ya da kendi Aile Hekimine başvurarak e-Nabız için geçici şifre edinmelidir.

E-NABIZ GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ.

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MasterChef 24 Kasım Salı 107.Bölüm Fragmanı İzle!

MasterChef Türkiye 107.Bölüm Fragmanı İzle! 24 Kasım Salı….MasterChef Türkiye yeni hafta heyecanı devam ediyor. 23 …

1 Yorum

  1. Teşekkürler bu içerik için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.