Gönül Dağı dizisi ilk bölümüyle TRT 1'de ekrana geliyor! - Vatan Kocaeli Gazetesi
23 Ekim 2020 Cuma

Gönül Dağı dizisi ilk bölümüyle TRT 1’de ekrana geliyor!


TRT 1’in merakla beklenen yeni dizisi “Gönül Dağı”, bu akşam saat 20.00’de ilk bölümüyle TRT 1 ekranlarına geliyor. Gerçek hayat hikayelerinden alınan senaryosu, usta oyuncu kadrosu ve izleyenleri büyüleyecek görüntüleriyle dikkat çekecek dizi, müzikleriyle de gönüllerde taht kuracak.

“Bozkırın tezenesi”, “türkülerin babası” Neşet Ertaş, saz üstadı babası Muharrem Ertaş, Anadolu’nun sevilen ozanları Hacı Taşan, Çekiç Ali ve aşık geleneğinin ülkemizdeki en büyük temsilcisi ünlü halk ozanı Aşık Veysel sevilen türküleriyle Gönül Dağı’nda izleyicilerle buluşacak.   

Müzik direktörlüğünü Hasan Saltık’ın üstlendiği, orijinal müzikleri Engin Arslan, Murat Başaran (Mayki) ve Sunay Özgür’ün yaptığı dizide, her bölümde memleket hasretini gidereceğimiz birbirinden güzel türkülerimizi dinleme imkanı bulacağız.

Yapımcılığını Ferhat Eşsiz’in üstlendiği Gönül Dağı’nın yönetmenliğini Yahya Samancı yapıyor. Berk Atan ve Gülsim Ali İlhan’ın başrollerini üstlendiği dizide, Ecem Özkaya, Ferdi Sancar, Ali Düşenkalkar, Erdal Cindoruk, Gülhan Tekin, Feyza Işık, Ege Aydan, Eser Eyüboğlu, Cihat Süvarioğlu, Semih Ertürk, Nazlı Pınar Kaya, Şebnem Dilligil, Yavuz Sepetçi, Nuri Gökaşan, Hüseyin Sevimli ve Çiğdem Aygün rol alıyor.

“Gönül Dağı” ilk bölümüyle bu akşam (17 Ekim Cumartesi) saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında.

YAZAR: Ömer Yılmaz

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi 2017 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ebru Gündeş’in Şarkısını Söyledi.. – Magazin Haberleri

Pop sanatçısı Pınar Kömürcüoğlu, ünlü şarkıcı Ebru Gündeş’in seslendirdiği bir şarkıyı coverladı. “Ebru Gündeş’in seslendirdiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir