Gölcük'te neler oluyor? -  Vatan Kocaeli - Vatan Kocaeli Gazetesi
25 Kasım 2020 Çarşamba

Gölcük’te neler oluyor? –  Vatan Kocaeli8 Kasım da Coşkun Otel binası için Ticaretten men kararı veren Gölcük Belediyesinin şimdi ne yapacağı merakla bekleniyor.

İşte Gölcüklülerin merak ettiği Coşkun Otel hadisesi

Mahkeme süreci devam ederken, Coşkun Otel bina içerisinde faaliyette bulunan 5 işyeri hakkında, Gölcük Belediyesi, belediye yasakları zabıta talimatının 3. Maddesine aykırı hareket edilip işyeri açma ve çalışma ruhsatı olmadan ticari faaliyette bulunulması sebebi ile belediye encümeninin 03.11.2020 tarih ve 2020/1374 sayılı kararı ile iş yeri ruhsatı alana kadar ticaretten men kararı verdi. Gölcük belediyesinin bu durumda yasal olarak geçici de olsa işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı veremeyeceği bu nedenle 12.11.2020 tarihinde iş yerlerini mühürlemek suretiyle ticari faaliyetleri sonlandıracağı, açık olan 5 işyeri ne tebliğ edildi. Yaşanan bu süreç sonrası Gölcük’te herkes bu konuyu konuşuyor.

Gölcük belediyesi tahliye kararını uygulayacak mı?

İzmir depreminden sonra Gölcük belediyesinin bu kararı ile deprem konusunda hassasiyet göstermesi takdir almıştı. Yaşanan bu sürecin ardından  Gölcük’te gözler Gölcük Belediyesine çevrildi.

Gölcük Belediyesi tahliye kararını uygulayacak mı?

Coşkun Otel binasının akıbeti hakkında Gölcük halkı merakla süreci bekliyor. Son günlerde yaşanan depremler binaya olan ilgiyi arttırdı. Bakalım Gölcük Belediyesi yetkilileri bu konuda nasıl bir açıklama yapacak.

Yazan; Caner Uzuner

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Batılın algılarını gerçeklerle yok edeceğiz” –  Vatan Kocaeli

Haber albümü için resme tıklayın Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.