16 Temmuz 2020 Perşembe

Gamonya oyuncuları kimler? Gamonya: Hayaller Ülkesi konusu nedir?


Özellikle çocukların izlerken hayli keyif aldığı Gamonya: Hayaller Ülkesi filmi bu akşam saat 20.00’da TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. BKM’nin performanslarıyla büyük beğeni toplayan çocuk oyuncularının yer aldığı proje ile ilgili bazı ayrıntılar merak konusu oldu. Bu filmle ilgili araştırma yapan izleyenler Gamonya oyuncuları kimler? Gamonya: Hayaller Ülkesi konusu nedir? gibi sorulara yanıt arıyor. Bu bağlamda internet ortamında araştırma yapanlar için haber metnimizde gerekli bilgileri paylaşıyoruz. İşte detaylar…

Gamonya: Hayaller Ülkesi’nin konusu nedir?

Film, bilmediği bir dünyada zorlu bir mücadeleye girişen küçük bir çocuğun hikayesini konu ediyor. Mutsuz bir çocuk olan Umut, dedesi Ahmet ile birlikte yaşamaktadır. Dedesinin yaşadığı bir kaza, hayal kurmayı unutmuş bir çocuk olan Umut’un bilmediği bir dünya ile tanışmasına neden olur. Kaza sonucu fantastik bir dünya olan Gamonya’da yaşayan insanlarla tanışan Umut, burasının umutsuz çocuklara hayal ürettiğini öğrenir. Gamonya’da yaşayan insanların kendisinden yardım istemesi üzerine, kendisini sihirli bir maceranın ortasında bulan Umut, bu süreçte yeniden hayal kurmayı öğrenebilecek midir?

Gamonya: Hayaller Ülkesi filminin oyuncuları kimler? 

BKM’nin performanslarıyla büyük beğeni toplayan çocuk oyuncularını kadrosunda toplayan Gamonya: Hayaller Ülkesi’nin oyuncuları arasında Berat Efe Parlar, Eda Döğer , Ahmet Rıfat Şungar, Ali Uyandıran, Burcu Altın, Dora Dalgıç, Zeynep Ilgın Çelik, Alperen Esmer, Taha Sönmezışık, Arda Taşarcan, Arda Şahin, Ceren Reis, Duru Hoşver, Defne Erşen, Berkecan Akkaya, İlknur – İkra Külahlıoğlu ve Nehir Gökdemir bulunuyor. Yönetmen Tuğçe Soysop, daha önce de Can Dostlar ve Bizim Köyün Şarkısı isimli filmlerinde bu eğlenceli kadrodan bazı isimleri bir araya getirmişti.

İzleyicilerini sihirli bir dünyaya sürükleyecek olan Gamonya: Hayaller Ülkesi’nin senaryosunu Murat Kepez, Uğur Gövercin, Dinar Kahveci, Cihan Deniz, Nagihan Cemcir, Onur Ümit ve Pelin Serin kaleme aldı. Gamonya dünyası, prodüksiyon sürecinde en ince ayrıntısına kadar inşa edildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Ormanya Doğal Yaşam Parkı’nda kurulan Gamonya Köyü’nün tüm çocukların ziyaretine açılacağı da bilinenler arasında yer alıyor.

YAZAR: Dilara Akkoyun

Kocaeli Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte Ozan Güven için 15 yıl hapis cezası istenen iddianamenin detayları

Kız arkadaşı Deniz Bulutsuz’u darp ettiği öne sürülen Ozan Güven hakkında, hakaret, cebir, hile ve tehdit ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir