Fırtınanın sebep olduğu kesintilere SEDAŞ müdahale etti -  Vatan Kocaeli - Vatan Kocaeli Gazetesi
27 Ekim 2020 Salı

Fırtınanın sebep olduğu kesintilere SEDAŞ müdahale etti –  Vatan Kocaeli


Haber albümü için resme tıklayın

Bölgede etkili olan sağanak yağış ve fırtına gündelik hayatı olumsuz etkiledi. Akşama doğru şiddetini artıran hava muhalefeti fırtına ve lodosa yol açtı. Elektrik kesintilerine karşı 7/24 görevde bulunan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. SEDAŞ ekipleri elektrik kesintilerini anında gidererek bölge sakinlerinin enerji ihtiyacını karşıladı.

Gün boyu kapalı seyreden hava akşam saatlerinde şiddetli fırtınaya sahne oldu. Rüzgârın etkisiyle sökülen ağaçlar enerji hatlarının üzerlerine devrilerek elektrik kesintisine yol açtı. 20 bin kilometrekarelik alanda 37 milyon nüfus ve 19 milyon aboneye hizmet veren SEDAŞa bağlı ekipler zorlu şartlar altında çalışmalarına devam ederek yaşanan arızalar hızlıca giderildi.

7 gün 24 saat enerji nöbetinde bulunan SEDAŞ ekipleri şiddetli lodos ve fırtına nedeniyle meydana gelen arızaları kısa sürede müdahale etti. Bölge genelinde etkili olan sert hava koşullarına rağmen ekipler iş güvenliği tedbirlerini alarak gerekli onarımları tamamladı. Elektrik kesintilerine karşı SEDAŞ ekipleri ve 186 SEDAŞ Çağrı Merkezinin günün her saati hizmet vermeye devam ediyor.

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Erdoğan “Fransız malları almayın” –  Vatan Kocaeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı’nda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir