Film Önerileri Ekşi Sözlük Yazarlarının En Çok Tavsiye Ettikleri Filmler - Vatan Kocaeli Gazetesi
26 Kasım 2020 Perşembe

Film Önerileri Ekşi Sözlük Yazarlarının En Çok Tavsiye Ettikleri Filmler

Film Önerileri film izlemek isteyen ancak ne izleyeceğine karar veremeyen Film İzle severlerin en çok araştırdığı konuların başında geliyor. Vatankocaeli.com olarak Ekşi Sözlük yazarlarının en çok tavsiye ettiği filmleri derleyerek sizlere sunduk. Şimdiden keyifli seyirler dileriz.Film Önerileri film izlemek isteyen ancak ne izleyeceğine karar veremeyen Film İzle severlerin en çok araştırdığı konuların başında geliyor. Vatankocaeli.com olarak Ekşi Sözlük yazarlarının en çok tavsiye ettiği filmleri derleyerek sizlere sunduk. Şimdiden keyifli seyirler dileriz.

Back to the Future Geleceğe Dönüş 8.5

Geleceğe Dönüş Tüm zamanların en çok gişe hasılatı yapmış filmlerinden birisi! Steven Spielberg zeka, hayal gücü ve bulaşıcı bir dehaya sahip, zaman limitlerini aşan bu fantastik komediyi sunuyor. Marty Mcfly (Michael J. Fox), çılgın profesör (Christopher Lloyd) tarafından icat edilmiş plütonyumla çalışan bir zaman makinesiyle 1955’li senelere geri giden 18’li yaşlarında tipik bir Amerikan gencidir.
1955’e yaptığı bu histerik ve sürprizlerle dolu yolculuğu sırasında Marty’nin geleceğe dönebilmek için garantilemek durumunda olduğu çok önemli bir şey vardır. O da gelecekte bıraktığı anne ve babasını tanıştırıp, bir biçimde birbirlerine aşık olmalarını sağlamaktır. Robert Zemeckis tarafından yönetilen bu enfes komedi-macerayla tekrar tekrar Geleceğe Dönüş yolculuğuna çıkmak için sabırsızlanacaksınız.

The Man from Earth Dünyalı 7.9

The Man from Earth tek mekanda geçen en düşük bütçeli ve en güzel filmlerden biridir. Üniversitede tarih profesörü olan John Oldman aniden işini bırakıp başka bir yere taşınma kararı aldıktan sonra iş arkadaşları bunun ardında yatan sebebi öğrenmek için evinde toplanırlar. Bu erken emeklilik için ortaya koyduğu sebep herkesi şok eder: Taşınması gereklidir çünkü John hem yaşlanamaz hem de bundan dolayı ölümsüzdür. O bir mağara adamıdır ve yaklaşık 14.000 yıldır hayattadır.

Leon: The Professional Sevginin Gücü 8.6

Leon: Sevginin Gücü Birbirlerinden başka kaybedecek hiçbir şeyi olmayan minik suçsuz bir kız ve birde katil bulunan öykümüzde, acımasızca insanları öldüren bu katilin cılız güzergahını bir tek bu minik kız öğreniyor. 12 yaşında olan Mathilda ismindeki minik kız New York kentinde bir ailenin yanında üvey evlat olarak pekte iyi olmayan bir yaşam devam ettir. Mathilda’nın babası iki taraflı oyunlar oynayarak yozlaşmış polisler için uyuşturucu gizlemekte ve minik kızı sürükleyip gitmekten alıkoyacak tek şey kardeşidir.

Fight Club Dövüş Kulubü 8.8

Fight Club çok da uzak olmayan gelecek bir tarihte yaşayan Oregon Üniversitesinde okuyan kafası oldukça karışık genç bir erkeği anlatan romandan esinlenerek çekilmiştir. Kronik uykusuzluk problemi çeken ve tekdüze bir yaşamı olan Jack bir otomobil firmasında çalışmaktadır. Doktorunun önerisi ile kanser hastalarının katıldığı grup terapisine katılarak arkadaş edinmeye çalışmaktadır. Bu terapiler esnasında Marla ile tanışır. Marla ise tıpkı Jack gibi kanser hastası olmamasına rağmen terapilere katılan bir kadındır. Marla ve Jack tüketici toplumun anlamsızlığı ve ölü jenerasyon içinde doğduklarını konularında hemfikirlerdir. Jack bir dövüş kulübü açarak liderliği üstlenir. Bu dövüş kulübünün kurulmasıyla Jack ölü jenerasyonu canlandıracak adeta bir İsa olacaktır.

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü The Lord of the Rings: The Return of the King 8.9

Frodo ve Sam artık yüzüğü yok etmek için yanardağa ulaşmışlardır. Tam bu sırada orta çağı kasıp kavuracak büyük bir savaş patlak verir. Aragorn ise doğduğunda ona verilen doğa üstü güç ile orta çağı koruyabilecek midir? Orta çağın bütün orduları son bir savaş için bir araya gelirler. Gandalf ise direnebilmek için Gondor’un ordularını toparlamaya çalışacaktır. Gandalf son umutlarını yeşerten hamle ise Rohan Kralı Theoden’den gelir. Kral Theoden orta çağın en büyük savaşı için bütün savaşçılarını toplamıştır. Fakat Theoden’in de bildiği gibi orduları çok güçsüzdür. Her biri öleceğini bilmelerine rağmen yüzük taşıyıcısı olan Frodo’nun yüzüğü yok etmeleri için Sauron’u oyalamaktan başka çareleri yoktur…

The Matrix 8.7

Bir yaşanan gerçeklik vardır. Birde yaşananın ötesinde bir gerçeklik vardır. Biri rüya iken diğeri ise Matrix’tir. Neo aslında normal bir bilgisayar yazılımcısıdır fakat, Morpheus adında bir adam onu Matrix’e dahil ederek onun ne kadar esrarengiz bir Matrix programı olduğunu Neo’ya kanıtlamak istemektedir. MorpHeus’ların yaşadığı gerçekliği kurtarabilmek çok zordur fakat imkansız değildir. Neo tüm güçlerini kullanarak onlara saldıran Makinelerin beyinlerini ele geçirmiş ve saldırıyı bir anda olsa durdurmayı başarmıştır. Trinity Kahin’in görüşlerine göre onları kurtaracak olan adama aşık olacaktır. O kişide Neo’dur. Neo’nun pek fazla zamanı yoktur. Zamanı dikkatlice kullanarak kötü tarafı alt etmek istemektedir.

 

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Baraj dizisi 15. bölüm full izle! FOX TV ile Baraj dizisi 15. Bölüm tek parça HD izle

BARAJ 15. BÖLÜM ÖZETİ Nazım, Nehir’i seçerek onun peşinden İstanbul’a gelmiştir. Fakat Ayşe’nin kaçırılması, Nazım’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.