FIBA, Espor Turnuvası Düzenleyeceğini Duyurdu - Vatan Kocaeli Gazetesi
26 Ekim 2020 Pazartesi

FIBA, Espor Turnuvası Düzenleyeceğini Duyurdu


Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA), geçtiğimiz gün açıklanan bilgilere göre milli takımların mücadele edeceği espor organizasyonunun isminin FIBA Esports Open 2020 olacağını ve 19 ile 21 Haziran tarihleri arasında düzenleneceği duyurdu. FIBA tarafından başlatılacak organizasyona günler kala basketbol severler turnuvanın detaylarını öğrenmek için yapılan duyurulara büyük ilgi gösterdi.

Milli takımlar düzeyinde tarihte ilk defa gerçekleştirilecek espor organizasyonu olma özelliği taşıyan turnuvaya katılacak ülkeler; Arjantin, Avustralya, Avusturya, Brezilya, Endonezya, Filipinler, Güney Kıbrıs, İspanya, İsviçre, İtalya, Letonya, Lübnan, Litvanya, Rusya, Suudi Arabistan, Ukrayna ve Yeni Zelanda’nın katılacağı kaydedildi. Her takımın turnuvaya sahada beş kişi, yedekte ise iki kişi olmak üzere toplam yedi oyuncu ile katılacağı da söylendi. Oyunlar, Pro-AM modunu kullanacak ve oyuncu avatarlarının, üniformaların ve arena tasarımlarının tamamen özelleştirilmesini sağlayan NBA 2K’da uzaktan oynanacak.

Karşılaşmaların FIBA’nın sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacağı ifade edildi.

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akbank FAV İle Vodafone Aylık 4 GB Hediye İnternet!

Vodafone aboneleri için Akbank ile ortaklaşa bir kampanya hazırladı. Akbank ile çalışan abonelerine yönelik hazırlanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir