EYT'liler tüm siyasi partileri açık oturuma davet etti - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Ekim 2020 Cumartesi

EYT’liler tüm siyasi partileri açık oturuma davet etti


Sayıları 5 milyondan fazla olan emeklilikte yaşa takılanların hak arayışı devam ediyor. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde faaliyetleri ile dikkat çekmeye çalışan EYT mağdurları, son olarak siyasilere sundukları teklif ile ses getirecek. EYT, uzun zamandır hükumetten gelecek açıklamalara kilitlenmişken, EYT Derneği açıklama beklemek yerine harekete geçmeye karar verdi. EYT son dakika haberlerine Gönül Boran Özüpak’ın açıklamaları damga vurdu.

AÇIK OTURUM TEKLİFİ

Bugün Fox TV’de bir açıklama yapan EYT-SYDD Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, EYT’liler olarak bir açık oturum yapmaları gerektiğini ve bu oturuma muhalefet-iktidar partilerinin katılması gerektiğini belirtti.

Erken emeklilik konusunun bir algı olduğundan söz eden Özüpak; “Erken emeklilik algısı ile günü gelmemiş, vaktinden önce emeklilik hakkı isteniyor algısı oluşturuyor. 28 yıldır çalışma hayatı içerisinde olmuş, hizmet etmiş bir topluluğuz. Asla erken emeklilik istemiyoruz. Gün-prim sayısını doldurduk. ‘Hayır sen yaşlısın’ diyen işveren ile ‘Hayır sen gençsin’ diyen devlet arasında kalıyoruz. 47 yaşındayım. 5 bin 525 gün istenirlen 1* bin 90 gün ile daha hala bir buçuk yıl bekleyeceğim. Anayasal hakkımızdan mağdur ettiler. Eşitlik ilkesi maalesef ihlal edildi. 46 yaşında emeklilik olmaz diye kendileri için demediler. İnsanca yaşayabilecek maaş bağlasınlar. Kimse ikinci işte çalışmak istemez.”

Özüpak özellikle açık oturumda muhalefet partilerinin bulunması gerektiğini belirtti.

Peki sizce böyle bir şey gerekli mi? Alttaki yorum bölümünden görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

 

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kamu Kurumu 5100 Personel Alımı Yapılacak

Kamu Kurumu 5100 Personel Alımı Yapılacak Resmi Gazete üstünden kamu kurumuna personel alımı yapmak için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir