Eleme adayı Didem Devay nereli, kaç yaşında? MasterChef Didem kimdir, mesleği ne? - Vatan Kocaeli Gazetesi
20 Ekim 2020 Salı

Eleme adayı Didem Devay nereli, kaç yaşında? MasterChef Didem kimdir, mesleği ne?


TV8’de ekranlarında bu akşam heyecan dolu anlar yaşanacak. Zorlu yarışmaya bu akşam bir kişi daha veda edecek. Adrenalin giderek artacağı yarışmada adayların yaptığı sunumlar ile jüriyi etkilemeye çalışacak. Bu akşam eleme adaylarından biri olan Didem Devay’ın neler yapacağı merak konusu oldu. Başarılı yarışmanın hayatını merak edenler MasterChef Didem kimdir, mesleği ne sorusuna cevap aranmaya başlandı. Peki, eleme adayı Didem Devay nereli, kaç yaşında? MasterChef Didem kimdir, mesleği ne? Detaylar haberimizde yer alıyor…

ELEME ADAYI DİDEM DEVAY NERELİ, KAÇ YAŞINDA? MASTERCHEF DİDEM KİMDİR, MESLEĞİ NE?

Didem Devay, 26 yaşında. İnşaat mühendisi. 2 yıl boyunca şantiye şefliği yaptığını söyleyen Didem Devay, MasterChef’e mutfak şefliği yapmak için geldiğini söyledi. Yarışmaya gelmesine kardeşinin vesile olduğunu belirtti.

Didem Devay yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Oldukça fazla iş tecrübesi bulunan Devay, Arnavut göçmeni.

MasterChef Didem, İstanbul Arel Üniversitesi’nden mezun oldu. İnşaat mühendisliğini bitirdi. Soyadını taşıyan aile şirketi de olmak üzere biçok yerde staj yaptı ve ardından iş hayatına atıldı. Şu an satın alma departmanında çalışıyor.

Didem Devay, Arnavutça ve İngilizce biliyor. Sinpaș Marina Ankara, Pelican Hill Batı Mahal, Sinpaș Finans Şehir, Skyland İstanbul, Sinpaș İș, Modern Corner, Nurol Life ve Monreve Evleri gibi projelerde yer aldı.

Didem Devay’ın Instagram hesabı @devaydidem’dir.

Didem Devay, ilk turda taze sebzeli levrek sarması hazırlamıştı. Hazırladığı bu yemek için Danilo şef ve Mehmet şeften evet oyu almış ve böylece MasterChef Türkiye’de üst tura çıkmıştı.

FİNAL TURUNA NASIL ÇIKTI?

Didem Devay, MasterChef üçlü düello turunda Hazal Taşbek ve Mert Aslan ile karşılaştı. Fransız mutfağının meşhur tatlılarından Tarte Tatin yapılması istendi. Verilen 40 dakika süre sonunda şeflerin tadımı sonrasında kazanan yarışmacı oybirlirliği ile açıklandı. Didem Devay, rakiplerine göre daha iyi bir tabak sunarak MasterChef Türkiye’de final turuna çıkmayı başarmıştı.

 

 

 

YAZAR: Dilara Akkoyun

Kocaeli Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix, Away dizisini iptal etti

Netflix’ten bir iptal haberi daha var.  4 Eylül’de ilk sezonuyla ekrana gelen Away, yayın hayatının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir