16 Temmuz 2020 Perşembe

Ece Tatay Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?


Ece Tatay Kimdir?

Ece Tatay Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Ece Tatay rol aldığı sinema filmleri ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? eğitimi, doğum yeri, doğum tarihi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca oyunculuk hayatı ve biyografi bilgileri.

2001 yılının Eylül ayında dünyaya gelen genç oyuncu aslen Diyarbakır’lıdır. Boyu ve kilosu bilgisine ulaşamadığımız Tatay’ın burcu ise başak’tır.

Bir tanıdığının vasıtası ile Hükümet Kadın filmi için bir ajansa gitmiş, deneme çekimlerine katılmış, sonrasında küçük bir rolle filme dahil olmuştur. Bu film ilk sinema deneyimini yaşadığı film olmuştur. Bu filmde Demet Akbağ gibi usta oyuncularla birlikte rol almıştır. Ayrıca idolü ve en beğendiği oyuncu da Demet Akbağ’dır.

Daha sonra Yarım adlı bir filmin çekileceğini duymuş, filmin deneme çekimlerine katılmış, yapımcı ve yönetmenin dikkatini çekmiş ve bu filmde de rol almıştır. Rol aldığı Yarım isimli film ile birlikte pek çok ödül için adaylıklar elde etmeyi başarmıştır.

Ece Tatay oyunculuk kariyeri;

Kristal Kayısı’da Ulusal Uzun Film Yarışması Kemal Sunal Halk Ödülü’ne ve Jüri Özel Ödülü’ne uzanan Yarım filminin Altın Kozalı genç oyuncusudur. Ayrıca Yönetmenliğini Çağıl Nurhak Aydoğdu’nın yaptığı bu film, Los Angeles’taki SEEfest Film Festivali’nde ‘İzleyici En İyi Film Ödülü’ almayı başarmıştır.

Güzel oyuncu çocukluk yaşlarından bu yana film izlemeyi çok sevmekte ve her zaman kalbinin köşesinde oyuncu olmak gibi bir fikrin yattığını dile getirmiştir. Günümüzde yaşantısını doğup büyüdüğü memleketi Diyarbakır’da sürdürmektedir. Ailesine çok bağlı olan Tatay film çekimlerinde gerçekleşen bir sahne için başka bir şehre gitmek zorunda kalmıştır. Çekim sonrası dönüşte babasına sarılıp ağladığını, çok duygulandığını belirtmiştir.

Buna rağmen Seyahat etmeyi de çok seven Tatay ayrıca, sinemaya gitmeyi, kitap okumayı ve ailesi ile zaman geçirmekten büyük keyif almaktadır.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Önder Keskin Kimdir? Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Önder Keskin uzun senelerdir dizi, sinema …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir