26 Eylül 2020 Cumartesi

Durum Vahim! O İlimize de Yasak Geldi – KPSS Haberleri


Büyütmek için resme tıklayın

Corona virüs salgınının artış gösterdiği bugünlerde yeni tedbirler alınmaya devam ediyor. Son olarak bir ilimize daha yasak geldi. 29 Haziran 2020 saat  24.00 itibariyle başlayacak olan yasakla alakalı detaylar belli oldu. 

Yasağa son kapılan il Çankırı Valiliği oldu! Çankırı Valiliği tarafından yapılan açıklamada 29 Haziran 24.00 itibariyle yasağın uygulanmasına başlayacağını ve vatandaşların ağız ve burnu tamamen kapatacak şekilde açık alanda maske takmaları gerektiği duyuruldu. Maske takmayanlara da para cezası kesileceği açıklandı. 

Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre:

“Bu kapsamda; 22.06.2020 tarihli duyuruda vaka sayısındaki azalmanın devamı için vatandaşlarımızın maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik konusunda gerekli hassasiyeti sürdürmeleri hususunda bilgilendirme yapılmıştır. Ancak; bu konuda gereken hassasiyet gösterilmemiş ve ilimizdeki vaka sayısı artarak devam etmiştir. Bu nedenle; İl Hıfzıssıhha Kurulu ‘29.06.2020 tarihi saat 00.00’dan itibaren ilimiz genelinde vatandaşlarımızın tamamının ikametleri haricindeki kamu binaları, pazar yerleri, bahçe, bulvar, cadde, sokak gibi tüm kamusal alanlarda ağzı ve burnu tamamen kapatacak şekilde maske kullanılmasının zorunlu olduğuna’ karar vermiştir. Alınan karara uymayan vatandaşlarımıza, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci ve diğer maddeleri gereğince para cezası verilecektir”

kararı alındı. 

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıklama Geldi..! Koronavirüs Bu Yaş Aralığında Bulaşıyor! – KPSS Haberleri

Ankara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniği Eğitim Görevlisi ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Doç. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir