18 Temmuz 2020 Cumartesi

Diyetisyen KPSS 2020/8 Atama Taban Puanları


Kamu personeli olmayı düşünen adaylar için en kolay yöntemlerden birisi merkezi atamalardır. Merkezi atamalarda mülakat gibi, ek sınavlar gibi detaylar bulunmadığı için adaylar yeterli bir puan almaları halinde açılan kadrolara atanabilirler. Sağlık Bakanlığı da personel alımını çoğunlukla bu tip merkezi atamalar ile gerçekleştirmektedir.

2020 içinde Sağlık Bakanlığı bu anlamda birkaç alıma çıktı, bunda covid-19’un da payı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Genelde her bir alımda daha fazla kadro açılıyorken bu sene arada personel ihtiyacı doğduğu için küçük çaplı bir alım da söz konusu oldu. 2020/8 merkezi ataması işte böyle bir atama olarak karşımıza çıktı. Bizler de her atamada olduğu gibi az veya çok fark etmeksizin sizlere fikir vermesi amacıyla atama puanlarını derlemeye çalıştık. KPSS 2020/8 diyetisyen atama taban puanları listesini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2020/8 DİYETİSYEN ATAMA TABAN PUANLARI

Diyetisyenlik mesleğine 2020/8 atamaları içinde en düşük puan ile yerleşen adayın puanı 89,371 olarak karşımıza çıkarken en büyük puan ile yerleşen adayın puanı 95,115 olarak ortaya çıkmıştır.

Yine KPSS 2020/8 merkezi ataması içinde en küçük puan ile yerleşen aday İstanbul iline atanırken en büyük puan ile yerleşen adayın ataması yine İstanbul iline yapılmıştır.

Diyetisyen KPSS 2020/8 atama taban puanları tablosu aşağıdaki gibidir.

Atama puanları, KPSS, memuriyet ve bunlar gibi tüm konularda destek almak için aşağıda linkini paylaştığımız forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Mezun olduğunuz bölümün son yıl taban puanlarını merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

*  Yazımızda yer alan diyetisyen KPSS 2020/8 atama taban puanları verileri ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 MSÜ Ön Başvuru Sonuçları Açıklandı!

* MSÜ ÖN BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ… 2020 ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİN SÜRECİ1. MSB Milli Savunma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir