Devlet Kurumuna 418 personel alımı yapılacak. - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Kasım 2020 Salı

Devlet Kurumuna 418 personel alımı yapılacak.Adalet bakanlığı birimlerinde çalıştırılmak üzere Psikolog alımı, Pedagog alımı, İstatistikçi alımı, Şehir Plancısı alımı olmak üzere toplamda 418 personel alımı yapılacak.

Adalet bakanlığı birimlerinde çalıştırılmak üzere Psikolog alımı, Pedagog alımı, İstatistikçi alımı, Şehir Plancısı alımı olmak üzere toplamda 418 personel alımı yapılacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Adalet Bakanlığı 418 personel alımı ilanlarına son başvuru tarihi 25.11.2020 olarak bildirilmiştir.

Başvuru işlemi yapmak isteyen bütün adayların www.adalet.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine girişi yapılarak başvuru yolu ile gerçekleştireceklerdir. Şahsen ya da posta yolu ile yapılacak olan başvurular asla kabul edilmeyecektir.

ALIM YAPILAN KADROLAR

1. Psikolog alımı

2. Pedagog alımı

3. Sosyal Çalışmacı alımı

4. İstatistikçi alımı

5. Mimar alımı

6. Diyetisyen alımı

7. Şehir Plancısı alımı

adalet1-5.jpgadalet2-3.jpg

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 418 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Adalet Bakanlığı 418 adet personel Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. 418 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. 418 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.
 
5. 418 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.
 
6. 418 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. 418 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. 418 adet memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. 418 adet memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. 418 adet memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. 418 adet memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

Başvuru işlemi yapacak olan tüm bay ve bayan adayların 2020 yılına ait olan lisans KPSS P3 puan türünden en az 70 ve daha yukarı puan alma zorunluluğu bulunuyor.

Resmi ilanın linki aşağıda yazılıdır.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/696178/personel-alimi-akademik-kadro-ve-egitim-ilanlari/kamu-personel-alim-ve-sinavlari/adalet-bakanligi-418-memur-alacak

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MasterChef 24 Kasım Salı 107.Bölüm Fragmanı İzle!

MasterChef Türkiye 107.Bölüm Fragmanı İzle! 24 Kasım Salı….MasterChef Türkiye yeni hafta heyecanı devam ediyor. 23 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.