Connected Disconnection çok yakında yayında - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Ekim 2020 Cumartesi

Connected Disconnection çok yakında yayında


Caz müzisyeni, besteci, aranjör ve gitarist Cenk Erdoğan ve İspanya’nın çağdaş flamenko gitaristi Rycardo Moreno, “Connected Disconnection” (Bağlantılı Kopukluk) albümünde buluştu. Selin Çelik Müzik Prodüksiyon tarafından temelleri atılan albümün ilk parçası “Venusa”, Bandcamp isimli dijital platformda yayınlandı.

Albümün ismi Connected Disconnection (Bağlantılı Kopukluk), farklı dildeki iki müzisyenin müzik sayesinde aralarında oluşan bağdan esinlenerek konuldu. Sekiz eserden oluşan Connected Disconnection’da sanatçılara ait altı yeni beste yer alıyor. Albümde, “Bülbülüm Altın Kafeste” türküsü ve Endülüs folklorik müziğinin anonim bir halk türküsü olan El Mantillo’nun yorumu da bulunuyor.

Connected Disconnection, Selin Çelik Müzik Prodüksiyon etiketiyle 1 Kasım’da Bandcamp isimli dijital platformda yayınlanacak. Dinleyiciler bu platformdan albümü ön sipariş ile satın alarak ilk parça “Venusa”yı ücretsiz dinleyebilir.

YAZAR: Onur Torunoğlu

Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kırmızı Oda yine sırlarla dolu

Yapımını OGM Pictures’ın gerçekleştirdiği, Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek karakterlerin gerçek yaşam öykülerini barındıran eserinden uyarlanan senaryosunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir