Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Yanıtladı: Kanal İstanbul Projesi Yapılacak Mı, İptal Mi Edilecek? - Vatan Kocaeli Gazetesi
26 Kasım 2020 Perşembe

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Yanıtladı: Kanal İstanbul Projesi Yapılacak Mı, İptal Mi Edilecek?Son dönemde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gündeme gelen Kanal İstanbul projesi hakkında iptal edileceği yönündeki söylentilerin artması üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum tarafından yapılan açıklamalar haberimizde….

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma açılması nedeni ile bir kere daha gündeme gelen Kanal İstanbul projesi hakkında son açıklama Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafındnan yapıldı. 

KANAL İSTANBUL PROJESİ YAPILACAK MI?

Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Plan ve Bütçe komisyonunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2021 yılı bütçe sunumunu gerçekleştiren Bakan Kurum daha sonra basın mensupları tarafından yöneltilen soruları yanıtladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum basın mensupları tarafından yöneltilen projeden vazgeçilip vazgeçilmeyeceği yönündeki soru üzerine “Projeden herhangi bir vazgeçilme söz konusu değil. Şu anda yapılması gereken planlama süreci, yine ÇED süreci ilerletiliyor. Bu çerçevede süreç yürüyor. Herhangi bir aksama, problem yok” diyerek sürecin devam edeceğini duyurdu. 

Hatırlanacağı üzere Kanal İstanbul projesi ilk olarak 2011 yılında gündeme gelmiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “en büyük hayalim” sözleri ile projenin Cumhuriyet tarihinin en büyük projesini duyurmuştu. Aradan geçen uzun süreye rağmen projenin halen ihale sürecine geçilemedi ancak ÇED sürecine geçiş yapılmıştı. 

Emlak365.com

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BIST100 Kapanış Verileri – (26.11.2020)

BIST 100 endeksi, günü yüzde 1.28 artışla, 1,342.49 puandan kapattı Gün içerisinde en düşük 1,326.06, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.