Çakır "Ücretler makul arttırılmalı" -  Vatan Kocaeli - Vatan Kocaeli Gazetesi
27 Kasım 2020 Cuma

Çakır “Ücretler makul arttırılmalı” –  Vatan KocaeliMHP Gölcük İlçe Başkanı Bilal Çakır, yeni yılda asgari ücret ve emekli maaş zamları hakkında düşüncelerini dile getirdi.

Artık bazı bölgeler yüksek riskli olarak görülüyor

Başkan Çakır, ilk olarak pandemi sürecine değindi ve “Ülkemiz genelinde ve ilçemizde vaka sayılarının ne duruma geldiğini açık bir şekilde görmekteyiz. Artık bazı bölgeler yüksek riskli olarak görülüyor. Bizim de duyarlı bir vatandaş olarak öncelikle maske, mesafe ve temizlik kuralına uymamız oldukça önemli. İkinci bir konu olarak, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamamızda da fayda var. Bulaşma riskini önlemek amacıyla birer vatandaş olarak kendimiz önlemleri almalı, maskemizi doğru bir şekilde takmalıyız. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın da belli saatler dışında sokağa çıkmalarının kısıtlanması da söz konusu halkımızın sağlık güvenliğini sağlamak açısından faydalı olacaktır.

Asgari ücretle geçim zor

Yeni yılla birlikte artık milyonlarca çalışanın ve emeklinin gözü, yapılacak maaş zamlarına çevrildi. Ülkemizde milyonlarca kişi asgari ücret ile maaş alıyor. Asgari ücrete baktığımız zaman belli bir çoğunluğun zorlukla geçinebildiğini görüyoruz. Bu açıdan bakılınca asgari ücrete yapılacak olan zammın da tatminkar düzeyde olması gerekiyor. Son yıllarda yapılan zamlarla birlikte asgari ücretin iyi bir duruma geldiğini görüyoruz. Buna rağmen değişen ekonomik durumlar ve yaşam standartları da göz önüne alınarak bu ücrete makul bir artırım yapılmalı. Zamların enflasyona bağlı olarak makul bir düzeyde yapılması, emeklilerimiz açısından makul düzeye getirilebilecek bir maaşın ortaya konması gerekli diye düşünüyorum. En düşük emekli maaşının da bir miktar daha arttırılmasında, emeklilerin yaşam standartlarını daha iyi seviyeye çekebilmek adına mantıklı olacağını düşünüyorum. Bu anlamda ülkemizdeki milyonlarca kişiyi sevindirecek zamların yapılması, insanlarımızın yüzünü güldürecektir” dedi.

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Batılın algılarını gerçeklerle yok edeceğiz” –  Vatan Kocaeli

Haber albümü için resme tıklayın Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.