Burak Demirboğa.. Aslansın, koçsun! Sana helal olsun! | Kocaeli Spor - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Ekim 2020 Cumartesi

Burak Demirboğa.. Aslansın, koçsun! Sana helal olsun! | Kocaeli Spor


Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen Budapest Trophy 2020 yarışmasında ilimizi ve ülkemizi temsil eden ve Buzun Prensi olarak bilinen İzmitli sporcu Burak Demirboğa ikinci oldu ve ülkemize gümüş madalya kazandırdı.

 

BİR KEZ DAHA GURURUMUZ OLDU!

İzmitli buz patenci Burak Demirboğa bir kez daha gururumuz oldu. Avrupa şampiyonası kadar değerli olan Challenger yarışması Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlendi. İlimizin ve Milli takımımızın gururu Burak Demirboğa yarışmayı İtalyan rakibinin arkasından ikinci sırada tamamdı ve ülkemize gümüş madalya kazandırdı.  

 

 

YAŞAR: ÇOK ÖNEMLİ BİR YARIŞMA

Milli takım kafilesi ile birlikte Macaristan’da bulunan Türkiye Buz Pateni Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Gençlik Spor İzmit Şube Müdürü Engin Yaşar açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Macaristan’daki yarışma Avrupa Challenger Serisi olarak geçiyor. Challenger yarışmaları Avrupa şampiyonası sonrasındaki en önemli seridir ve burada Avrupa ile Dünya şampiyonasına gidecek sporcular belli oluyor.

 

 

BAŞARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK

Bizim için çok önemli olan bu yarışmada yer alan Burak Demirboğa kusursuz bir yarışma çıkardı. Kısa programı 4. sırada bitirmesine rağmen uzun program müthiş geçti ve Macaristan’da gümüş madalya kazandı. Junior’da Alperen Özkan da bronz madalya alarak bizi gururlandırdı. Tüm sporcularımızı, antrenörlerini ve kulüplerini tebrik ediyor, bu başarının artarak devam edeceğine tüm samimiyetimle inanıyorum.

 

Spor41

 

 

 

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nottingham Forest – Derby County maçı CANLI İZLE (23.10.2020)

İngiltere Championship 2020-2021 sezonu kapsamında Nottingham Forest ile Derby County karşı karşıya geliyor. Nottingham Forest – …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir