11 Ağustos 2020 Salı

Bumblebee Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları


Bumblebee film, konusu, oyuncuları, karakterleri, fragmanı, izle, yorumları, incelemesi, değerlendirmesi, Netflix top 10, ,İMDb, Transformers ile bağlantısı, Ekşi Sözlük, Rotten Tomatoes yorumları gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

Film, 21 Aralık 2018’de Türkiye’de gösterime girdi. Travis Knight’ın yönetmenliğini üstlendiği film, Transformers serisinin spin off filmi olarak ortaya çıktı. Film serisinde ön plana çıkan Bumblebee’nin hikayesine odaklanan solo film, 138 milyon dolarlık bütçe ile çekildi ve 469 milyon dolar gelir sağladı. Amerikan yapımı film bu getirisine rağmen franchise’daki en düşük hasılatlı film oldu. Kaliforniye, Los Angeles ve Sna Fransisco’da çekimleri yapılan film, Michael Bay tarafından çekilmeyen ilk Transformers filmi olma özelliği taşıyor. Film başrol oyuncusu Hailee Steinfeld’in performansı ile olumlu yorumlar aldı. Bir açıdan dönem filmi olan yapım bu konuda da olumlu yorumlar almıştı. Yapım İMDb‘de tüm bu yorumlara rağmen 6,8’lik puana sahip oldu. Aksiyon macera türündeki film 2020 yılında Netflix Türkiye’de yayına girmesi ile yeniden gündeme geldi.

Bumblebee konusu

1987’de Decepticon’lardan kaçan Bumblebee, Dünya’ya sığınır ve burada mutsuz bir gençle dost olur. Ardından, bu yıpranmış Vosvos’un düşmanları tekrar peşine düşer.

1980’li yıllarda tek başına kalan Bumblebee henüz çok gençtir. Nereye gideceğini bilemeyen ve kimsesi olmayan sarı autobot Bumblebee 1987 yılında sürekli kaçmakta ve saklanmaktadır. Bu süreçte güvenli liman olarak sakin bir Kaliforniya sahil kasabasına sığınmıştır. Charlie ise 18 yaşına basmak üzere olan bir genç kızdır. Bir gün Bumblebee’yi harap halde keşfeder. Çalışma ihtimali olan bir külüstür gördüğünü zanneden genç kadın onu tamir etmek için kolları sıvar. Bumblebee’yi atölyesine götüren ve üzerinde çalışmaya başlayan Charlie, amacına ulaştığında ise bu arabanın sıradan bir “tosbağa” olmadığını keşfeder. Bumblebee ile arkadaşlık kuran Charlie, en yakın arkadaşına dönüşen autobotu peşindeki decepticonlardan koruyabilmek için onunla birlikte bir maceraya atılacaktır.

Bumblebee oyuncuları ve karakterleri

Hailee Steinfeld – Charlie
Jorge Lendeborg Jr. – Memo
John Cena – Agent Burns
Jason Drucker – Otis
Pamela Adlon – Sally
Stephen Schneider – Ron
Ricardo Hoyos – Tripp
John Ortiz – Dr. Powell
Glynn Turman – General Whalen
Len Cariou – Uncle Hank
Kollin Holtz – Craig
Gracie Dzienny – Tina
Fred Dryer – Sheriff Lock
Isabelle Ellingson – Mean Girlfriend
Mika Kubo – Mean Girlfriend

Film fragmanı

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Andy Samberg Kimdir? Brooklyn Nine-Nine Dizisi Jake

Andy Samberg kimdir soruları arama motorlarında sıkça aranıyor. Andy Samberg yaşı, boyu, sevgilisi, evli mi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir