13 Temmuz 2020 Pazartesi

Bükre Atala Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?


Bükre Atala Kimdir?

Bükre Atala Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Bükre Atala ekranların başarılı dizilerinden olan Pis Yedili ile ismini duyurmayı başarmıştır. Hayranları tarafından aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Bükre Atala aslan burcudur. Boyu 1.57 cm, kilosu ise 49’dur. İstanbul doğumludur ancak henüz aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Babası usta oyuncu Yusuf Atala’dır. Babası da İstanbul doğumludur. Yusuf Atala Doktorlar, Uzaylı Zekiye, Süper Baba, Çiçek Taksi, Gurbetçiler başta olmak üzere bir çok sinema ve dizide rol almıştır.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Tümay Özokur Film Reklam Ajansı bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Atala ilk dizi oyunculuk deneyimini Pis Yedili isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Pis Yedili dizisinde Karabiber Sevil karakterine hayat vermiştir. Daha sonra Yaprak Dökümü, Tatlı Hayat, Çocuklar Duymasın ve İkinci Bahar adlı dizilerde oyunculuk kariyerini sürdürmüştür.

Bükre Atala oynadığı dizi ve sinema filmleri;

Sosyal medya hesaplarından instagram hesabını aktif bir şekilde kullanan güzel oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 16,7bin civarındadır. Bu sayı resmi twitter hesabında ise 36,2 B …

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Önder Keskin Kimdir? Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Önder Keskin uzun senelerdir dizi, sinema …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir