Bu ligde Türkler çok kıymetli | Kocaeli Spor - Vatan Kocaeli Gazetesi
30 Ekim 2020 Cuma

Bu ligde Türkler çok kıymetli | Kocaeli Spor


Kağıtspor Erkek Basketbol Takımı’nın etkili pota altı oyuncularından Uğur Dokuyan, 1. Lig’de Türk basketbolcularının önemli rolleri olduğunu belirtti.

 

KOCAELİ’DE ÇOK KALAMADIM

Geçen sezon Ocak ayında Kağıtspor’a transfer olan ve yeni sezonda da Kocaeli ekibinin başarısı için ter döken Uğur Dokuyan şu ifadelere yer verdi: Geçen sezon takıma sonradan dahil oldum. İyi bir kadroda kendime yer bulduğum için şanslıydım. Ocak’ta anlaştım ama Mart’ta pandemi süreci başladı. Bu nedenle Kocaeli’de çok kalamadım. Ama şehir insanı ve gezilecek yerler gayet iyi.

 

İKİ YABANCIMIZ DA CİDDİ KATKI VERECEK

Pandemi nedeni ile hak ettiğimiz şampiyonluğu elde edememiştik. Sürecin ardından hakkımızı aldık ve 1. Lig için güzel bir takım kurduk. Genç ve tecrübeli basketbolcuların harmanlandığı bir takım olduk. Yabancılarımızdan birisi ligi çok iyi bilen, geçen sezon Yalova’da oynayan bir arkadaşımız. Diğer yabancımız geçen sezonu Arjantin’de geçirdi. İkisi de önemli katkılar verecektir.

 

MAÇ MAÇ BAKACAĞIZ

Uzun süre sonra spora dönüldü. Bu nedenle de küçük sakatlıklar oluyor. Ama genel olarak bakıldığında keyifler yerine diyebilirim. Öncelikli hedefimiz iyi mücadele etmek. Bunun garantisini veriyorum. Sezon uzun, 30 maçlık bir serüven. Maç maç bakacağız. Öncelikle play-off’a kalmak istiyoruz, sonrasını göreceğiz.

 

CAN ALTINTIĞ DA DÖNECEK

Bu lig gerçekten kaliteli isimlerden oluşuyor. 2 yabancılı bir sistemle yönetiliyor. Süper Lig’de yabancı sayısı beş. Böyle olduğu için Türk oyuncular orada biraz daha rol oyuncusu oluyor. Bu ligde ise Türk oyuncular belirleyici rolde. Bizim takımımızda da çok iyi Türk basketbolcular var. Can Altıntığ da döndüğünde çok daha kaliteli bir takım olacağız.

 

Spor41

 

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Binh Duong – Hong Linh Ha Tinh maçı canlı izle 30 Ekim 2020

Jestyayın ile Binh Duong – Hong Linh Ha Tinh maçı canlı izle 30 Ekim 2020 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.