Bilim Kurulu'ndan kötü haber geldi! Her şey yeni baştan! - Vatan Kocaeli Gazetesi
25 Ekim 2020 Pazar

Bilim Kurulu’ndan kötü haber geldi! Her şey yeni baştan!


Koronavirüs salgını sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın gündemini oluşturmuş durumda. Salgının ilk çıktığı günden beri çalışmalarına devam eden Bilim Kurulu’ndan kötü haber bugün geldi. Bilim Kurulu Üyesi Serap Şimşek Yavuz, tedavi için kullanılan antivirallerin başarılı olmadığını duyurdu.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz’dan bugün kötü haber geldi. Salgın tedavisinde kullanılan antivirallerin başarılı olmadığını duyuran Yavuz, çalışmalara hemen hız verilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN AÇIKLADI

Bilim Kurulu Üyesi Yavuz, koronavirüsle ilgili kötü haberi sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Yavuz, yaptığı açıklamasında antivirallerin başarılı olmadığını ve bu alandaki çalışmaların hemen hızlandırılması gerektiğini belirtti.

PAYLAŞIM YAPTI

Yavuz, Twitter hesabı üzerinden şu paylaşımı yaptı:

“COVID-19 için yeniden konumlandırılarak tüm dünyada kullanılan antiviraller başarılı olamadı. Yeni, özgül antivirallerle yapılan çalışmaların hızlandırılması gerekiyor”

ANTİVİRAL NE DEMEK?

Serap Şimşek Yavuz’un yaptığı bu paylaşım sonrasında antivirallerin ne olduğu merak konusu oldu. Vücuda giren virüs enfeksiyonlarına karşı kullanılan ajanlar olarak adlandırılan antiviraller, enfeksiyonun kontrol altına alınması ya da yok edilmesi konusunda büyük yardımları bulunmaktadır.

Son Güncelleme: 16.10.2020 17:51

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rıza Akpolat koronavirüse yakalandı

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat koronavirüse yakalandığını açıkladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP’li Rıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir