18 Temmuz 2020 Cumartesi

Bekçiler, Jandarma Bünyesinde Çalışabilecek Mi? – Yaşam


Büyütmek için resme tıklayın

Çarşı ve Mahalle Bekçileri ile alakalı yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin Jandarma bünyesinde de görev yapabilecek mi? Bu soruların cevabını sizler için araştırdık. 

Bekçiler, Jandarma Bünyesinde Görev Alabilecek 

Geçtiğimiz aylarda TBMM’de yapılan görüşmeler sonrası Bekçilik Kanun Teklifi kabul edilmişti. Bekçilik Kanun Teklifinin yürürlüğe girmesiyle beraber pek çok düzenleme de hayata geçirildi. Söz konusu yapılan en önemli değişiklik ise bekçilerin jandarma bünyesinde görev alabilmesi oldu. 

İlgili kanun maddesi: 

“Genel kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak üzere, emniyet ve jandarma teşkilatları bünyesinde silahlı bir kolluk olarak çarşı ve mahalle bekçileri istihdam edilir.

Emniyet ve jandarma teşkilatlarında istihdam edilen çarşı ve mahalle bekçilerinin amirleri meslek hiyerarşileri içinde tespit edilir” 

şeklindedir. 

Yeni dönem bekçi alımı ile ilgili ilan henüz açıklanmadı. Yeni alımlar olduğu takdirde KpssCafe olarak sizlerle paylaşacağız. 

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 MSÜ Ön Başvuru Sonuçları Açıklandı!

* MSÜ ÖN BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ… 2020 ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİN SÜRECİ1. MSB Milli Savunma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir