Balık Yağı Koronavirüse Karşı Etkili Mi? - Vatan Kocaeli Gazetesi
26 Kasım 2020 Perşembe

Balık Yağı Koronavirüse Karşı Etkili Mi?Vatan Kocaeli Gazetesi – Koronavirüs ile mücadelede henüz kesin olan bir tedavi ve aşı bulunmazken uygulanan tedaviler kesin olmasada olumlu sonuçlarda verdiği gözlemleniyor. Uzmanlar hastalığa karşı uygulanabilecek tedavi yöntemleri ve hastalığa iyi gelebilecek takviyeler konusunda da gelişme yaşandıkça uyarılarda bulunuyor.

Yeni yeni tanımaya başladığımız mücadelede bizi öne geçirecek tedavi yöntemleri konusunda uzmanlar çalışmalarını sürdürüyor. Her insan için önemli bir takviye olan balık yağı vücudumuza verdiği etkilerle alınması gereken takviyelerin başında geliyor. İnsan vücudunda bağışıklık sisteminin güçlenmesi için önemli bir takviye ürünü olan balık yağı koronavirüse karşıda önemli silahlarımızdan biri olarak dikkat çekiyor.

Uzmanlar “Uzun yıllardır çocuk bağışıklık-gelişimi için ailelerin ilk tercihi balık yağı olmuştur. Balık yağının havadaki oksijenle buluşması oksidasyona, bu da koku, içerik, etkinliğinin azalmasına neden olur. Çocuk içmek istemez. Bu nedenle kullanımında oksijenle birleşmemesi için güncel teknolojilerle üretilen tercih edilmelidir” dedi. 

Vatan Kocaeli Gazetesi

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İl Sağlık Müdürlüğüne B ehliyet sahibi 61 şoför alımı yapılacak

Kocaeli İzmit Belediyesi iştiraklerinden Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Sosyal Hizmetler Gıda ve İhtiyaç Maddeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.