Bakan Albayrak duyurdu: Ekonomide yeni dönem! - Vatan Kocaeli Gazetesi
28 Ekim 2020 Çarşamba

Bakan Albayrak duyurdu: Ekonomide yeni dönem!


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı (YEP) hedefleri kapsamında önemli açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bakan Albayrak, “İhracatta, sanayide, üretimde ve ekonominin her alanında yeni bir döneme giriyoruz.” İfadelerini kullandı.

Corona virüsü salgını sonrası açıklanan, Yeni Ekonomi Programı (YEP) hakkında Bakan Albayrak önemli açıklamalarda bulundu.

Resmi twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Bakan Albayrak, “YEP hedeflerimiz kapsamında ihracatta, sanayide, üretimde ve ekonominin her alanında yeni bir döneme giriyoruz.
Ekim ayında 13 günde ihracatın ithalatı karşılama oranı %92,1’e çıkarken altın hariç bu rakam %101,8.

Güçlü bir ekonomi için bu oranları daha da yukarı taşıyacağız.” İfadelerini kullandı.

YEP’de beklentiler

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomik Program’da (YEP) salgın sonrası Türkiye’nin 2020 yılını binde 3 büyüme ile kapatması bekleniyor. Ekonomi yönetiminin gelecek yılki büyüme hedefi ise yüzde 5,8 seviyesinde. YEP, 2022 ve 2023 yılları için öngörülen büyüme oranı ise yüzde 5 olarak belirlendi.

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ev Hanımlarının Emeklilik Başvuru Aşamaları

Hükümetin yeni düzenlemesi ile ev hanımları artık sigorta başlangıçları olmasada kolaylıkla belirlenen şartları sağlamaları durumunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir