Ayda bebeğin babası canlı yayına katıldı! "Ev bulamıyorum" - Vatan Kocaeli Gazetesi
27 Kasım 2020 Cuma

Ayda bebeğin babası canlı yayına katıldı! “Ev bulamıyorum”Cüneyt Özdemir’in youtube kanalına konuk olan Ayda bebeğin babası Uğur Gezgin, “En çok zorlandığım konu ev bulma. Fakat hem kiralar hem ev fiyatları 2 kat olmuş” ifadelerini kullandı.

İzmir depreminin simge isimlerinden biri olan ve depremden 91 saat sonra enkazdan kurtarılan Ayda bebeğin babası Uğur Gezgin, Cüneyt Özdemir’in youtube kanalına konuk oldu. Depremle birlikte eşini kaybettiğini ve iki çocuğu için ayakta kalmaya çalıştığını belirten Uğur Gezgin, “Yeni bir hayat inşa etmeye çalışıyoruz, ona koşturuyorum. En çok zorlandığım konu ev bulma. Fakat hem kiralar hem ev fiyatları 2 kat olmuş. Ben 89’dan beri Bornova’dayım, fırsatçılık mıdır başka bir şey midir bilmiyorum ama herkes bir mazeret üretiyor” ifadelerini kullandı. Hastaneden taburcu olan Ayda bebeğin yaşanan tüm olayı dakikası dakikasına anlattığını belirten Uğur Gezgin, “Ayda çıkma anına kadar her şeyi dakikası dakikasına anlatıyor” şeklinde konuştu.

“YENİ BİR HAYAT İNŞA ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Uğur Gezgin yaşadıklarını şöyle anlattı, “Duygularla tarif edilemiyor. Bazen kelimeler boğazınızda düğümleniyor. Arayanlara da anlatmaya çalışıyorum ama dilim dönmüyor. Çok uykusuzum. Yeni bir hayat inşa etmeye çalışıyoruz, ona koşturuyorum. Çocukların tedavisine bir an önce başlamam, yerli düzene geçmem lazım. Aç açıkta değiliz çok şükür, aynı standartlara dönmek için uğraşıyorum. bütçeyle ev arayışına geçtik. Fakat hem kiralar hem ev fiyatları 2 kat olmuş. Ben 89’dan beri Bornova’dayım, fırsatçılık mıdır başka bir şey midir bilmiyorum ama herkes bir mazeret üretiyor.”

Uğur Gezgin, Cüneyt Özdemir’in sorularını yanıtladı.

Cüneyt Özdemir: Ayda her şeyin farkında mı?

Uğur Gezgin: Herkes diyor ki çocuktur kolay anlatır. Ama inanın dakikası dakikasına her şeyi anlatıyor çıkma anına kadar.

Cüneyt Özdemir: Ayda’nın psikolojik mi, fiziksel tedaviye mi ihtiyacı var?

Uğur Gezgin: Fiziksel yok, sadece psikolojik.

Cüneyt Özdemir: Hastane sonrasındaki fotoğraf tepki çekti.

Uğur Gezgin: Beni en çok üzen konu. Sosyal medyaya da bakmıyordum ama. Kendi arkadaşlarım bile o görüntüyü gönderdi bana, onları çok yaraladı. Beni tanıyanlar, benim nasıl bir baba olduğumu, eşimin nasıl bir anne olduğunu herkes biliyor. Onlar pek itibar etmedi. Ama bazı dostlarım ‘böyle bir şey var mı’ gibi sordu. Bu çocuk 91 saat enkaz altında kaldı, ayakları çıktıktan sonra hiç yıkanmadı. Bazı bakımları yapılmadı.

Çocuğun ayakları yara, parmak uçları çatlamış. Çorap giydirirken ‘babacım çok acıyor çorap giydirme’ dedi. Yani ben onu akıl edemeyecek kadar bilinçsiz bir baba değilim. Evime gittim, çocuğumu yıkadım, kremini sürdüm. Sonra çocuk rahat rahat çorabını giydi. Bu tarz yorumlara hiç gerek yok. Ben gerçekten bilinçli bir babayım.

Ben çocuklarıma anne de olurum, baba da olurum. Ben onlara en iyi şekilde bakarım, kimsenin endişesi olmasın. Herkes sadece bizim evlerimizi gördü, bizim acımızı paylaştı. Şu anda 200’e yakın ev yıkıldı. Karar alındı, hasarlı olduğu için. Hala çadırlarda bebekler var.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HÜRRİYET, KAPANÖNÜ VE AYAKKABICILAR ÇARŞISI’NDA

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, hem tadilat ve yenileme çalışmalarını incelemek hem de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.