AVM, Alışveriş Merkezi, Restoran, Berber Hangi Saatlerde Açık Olacak? - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Kasım 2020 Salı

AVM, Alışveriş Merkezi, Restoran, Berber Hangi Saatlerde Açık Olacak?Hangi işletmeler açık olacak? Marketlere ilişkin bir düzenleme söz konusu mu? AVM’ler kaçta açılacak, kaçta kapanacak? Berberler hangi saatlerde açık olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edilen koronavirüs önlemleri kapsamında işletmelere yönelik düzenlemelerde bulunuyor. Hangi işletmeler açık olacak? Marketlere ilişkin bir düzenleme söz konusu mu? AVM’ler kaçta açılacak, kaçta kapanacak? Berberler hangi saatlerde açık olacak? Tüm bu soruların yanıtları.

Koronavirüs salgınında vaka sayıları, salgının ilk döneminde oluşan rakamlara uzandı. 4 bin seviyesine ulaşan günlük vaka sayıları hem uzmanları hemde sağlık sistemini endişelendirmeye başladı. Salgın ile mücadelede gevşeme ve rahatlamanın neden olduğu vaka artışlarının önüne geçmek için ise yeni adımlar atıldı.

İŞLETMELERE DAİR UYGULANACAK YASAKLAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan ilk açıklamada, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Civdi-19 için somut adımların atılmasını talep edeceklerini duyurdu. Bu açıklamanın hemen ardından gerçekleştirilen kabine toplantısında ise bu somut adımlar geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kış döneminin ilk sürecinde uygulanacak koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Bu çerçevde ilk tedbir haftasonu sokağa çıkma yasağı olurken 65 yaş üztü, 20 yaş altına da kısıtlamalar geldi. Bunların dışında kapsamlı kısıtlmalar ise işletmeler için duyuruldu.

AVM, Cafe, Restoran, Berber ve Diğer İşletmelere Uygulanacak Koronavirüs Tedbirleri

Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek.

Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.

Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MasterChef 24 Kasım Salı 107.Bölüm Fragmanı İzle!

MasterChef Türkiye 107.Bölüm Fragmanı İzle! 24 Kasım Salı….MasterChef Türkiye yeni hafta heyecanı devam ediyor. 23 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.