Arap Müşterilere Şato Evleri Satan Firmadan İkinci Konkordato İlanı - Vatan Kocaeli Gazetesi
20 Ekim 2020 Salı

Arap Müşterilere Şato Evleri Satan Firmadan İkinci Konkordato İlanı


Bolu’nun Mudurnu İlçesinde inşaatına başlanan ve sadece Arap müşterilere satılan Şato Evleri projesinin sahibi olan firma ikinci kez konkordato ilanında bulundu. 9 yıldır tamamlanamayan projeye dair son konkordato başvurusunun ardından inşaat çalışmaları ve satışlar durdu.

2011 yılında Bolu’nun Mudurnu İlçesinde yapımına başlanan Burj Al Babas Şato Evleri projesi 9 yıldır tamamlanamadı. 

Projenin akışında yaşanan aksaklıklar nedeniyle tamamlanamayan evler için firma 2018 yılının ardından yeni bir konkordato ilanında bulundu. İnşaat çalışmalarının ve satışların durduğu projeye ilişkin ise firmadan açıklama geldi. 

ŞATO EVLERİNDE İNŞAAT ÇALIŞMALARI VE SATIŞLAR DURDU

Burj Al Babas – Şato Evleri projesi kapsamında Mudurnu İlçesinde 732 villa, AVM, otel ve 2 kongre merkezi ve çeşitli sosyal alanlar inşaatı yapılması öngörülüyordu. 2011 yılında başlanan projede bu zamana kadar 350 Şato tipi ev satışı yapıldı. Katar, Bahreyn, Kuveyt, Dubai ve Suudi Arabistan’dan müşterilere satılan bu evlerin yapımını üstlenen şirket ise ekonomik planlamada sorunlar yaşadı.

Sarot Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mezher Yerdelen yaşanan sürece ve projenin geleceğine ilişkin yapmış olduğu açıklamalarında, “Şu anda satış ve inşaat çalışması durdu. Konkordato ilan ettik. Mahkeme sonucunu bekliyoruz. Yeniden inşaatın başlaması ve projenin tamamlanması için Kuveyt’teki proje üyesi yatırımcılarla bir araya gelinmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı. 

MİMARİ DOKUYA UYMUYOR DİYE ELEŞTİRİLMİŞTİ

Şato görünümünde inşa edilen Burj Al Babas – Şato Evleri bölge halından tepki çekmişti. Mudurnu halkı söz konusu projeye dair mimarinin bölgeye ve tarihe dokuya uymadığı gerekçesiyle evlere tepki göstermişlerdi.

Emlak365.com

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dolar Yorumları / IKON Menkul

USDTRY- Kısa Vadeli Yükselen Trend Çizgisini Aşağı Kırdı… Geçtiğimiz hafta 7.9579 direnç bölgesini kırma denemelerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir