Ara tatilden sonra yüz yüze eğitime mi geçiliyor? - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Kasım 2020 Salı

Ara tatilden sonra yüz yüze eğitime mi geçiliyor?Kademeli olarak yüz yüze eğitime geçen okullar bugün 1 haftalık ara tatile giriyor. Vakaların artmasının ardından tatil sonrasında yüz yüze eğitimin devam edip etmeyeceği konusu ise merakla araştırılıyor.

Kademeli olarak yüz yüze eğitime geçen okullar bugün 1 haftalık ara tatile giriyor. Vakaların artmasının ardından tatil sonrasında yüz yüze eğitimin devam edip etmeyeceği konusu ise merakla araştırılıyor. Merak edilen soruya yanıtı ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk verdi. Selçuk, tatilden sonra tüm kademelerdeki öğrenciler ile öğretmenlerin okullara dönmeleri temennisinde olduklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı’ndan Açıklama

Yüz yüze eğitime kademeli şekilde devam eden okullar bugün 1 haftalık ara tatile başlayacak. Ara tatil için bugün start verilirken koronavirüs vakalarının artması sebebiyle tatilin ardından okullarda yüz yüze eğitime devam edilip edilmeyeceği konusu merak edilmeye başlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada hem ara tatil hem de yüz yüze eğitimle ilgili değerlendirme yaptı.

Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek Mi?

Bakan Selçuk, tatilden sonraki süreçte tüm kademelerdeki öğrenciler ve öğretmenlerin okullarına dönmeleri temennisinde olduklarını belirterek ara tatilin ardından yüz yüze eğitimin kapsamlı bir şekilde başlayacağının sinyalini verdi.

Maske Uyarısı

Açıklamasının devamında koronavirüs salgınına karşı en önemli tedbirlerden biri olan maske kullanımına dikkat çeken Bakan Ziya Selçuk, öğrencilerin ve öğretmenlerin tüm kademelerde eğitime dönebilmesi için herkesin desteğine ihtiyaç olduğunu belirterek ‘Öyleyse başlığı açıyorum, #maskenitakçünkü öğrencilerimizin buna ihtiyacı var’ ifadeleriyle tüm vatandaşlara maske çağrısı yaptı.

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MasterChef 24 Kasım Salı 107.Bölüm Fragmanı İzle!

MasterChef Türkiye 107.Bölüm Fragmanı İzle! 24 Kasım Salı….MasterChef Türkiye yeni hafta heyecanı devam ediyor. 23 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.