Ali Babacan, 'Bu milletin gözünün içine bakacak yüzleri yok' - Vatan Kocaeli Gazetesi
27 Kasım 2020 Cuma

Ali Babacan, ‘Bu milletin gözünün içine bakacak yüzleri yok’DEVA lideri Ali Babacan, istifa eden Berat Albayrak’ı eleştirerek, ‘İki senedir Hazine’nin başında olup sonra bir küçük mesajla ortadan kaybolmak diye bir şey olur mu?’ dedi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Sakarya 1’inci Olağan İl Kongresinde konuştu. İstifa eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı eleştiren Babacan, “Ortadan kaybolup sorumluluktan kaçamazsınız” dedi.

Babacan’ın açıklamaları şöyle:

“İki senedir Hazine’nin başında olup sonra bir küçük mesajla ortadan kaybolmak diye bir şey olur mu? Bu milletin ödediği bedel, birilerinin ortadan kaybolmasıyla kalkmıyor. Bu millet size ülkenin tapusunu vermedi. Yaptığınız her işlemin, imzaladığınız her evrakın sorumluluğunu taşıyorsunuz. Birilerini gözden kaçırarak olan biteni unutturamazsınız.

‘HALA ARKAM SAĞLAM DİYOR’

Devletin borcunu iki yılda ikiye katlayan bir bakan devir teslime gelmiyor. Devlet geleneğinde ayrılan bakan ile göreve yeni gelen bakan devir teslim yapar. Bu milletin gözünün içine bakacak yüzleri yok. Devlette bir genel müdür, bir müsteşar, bir bakan yardımcısı değiştiğinde devir teslim olur. Bakan değişir, devir teslim olur. Kime güvenip de gelmiyor devir teslime? ‘Hala arkam sağlam’ diyor. Öyle zannediyor. Bu millet sizin yanlışlarınızın, akraba kayırmacılığınızın bedelini ödemek zoruna değil”

YAZAR: Vatan Kocaeli Gazetesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ucuz Hazine Arazisi Vaadi İle 850 Bin Liralık Vurgun Yaptılar!

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü tarafından İstanbul merkezli olarak Ankara ve Bursa illerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.