15 Ağustos 2020 Cumartesi

Akşam EUR/USD Paritesi Yorumları / Kapital FX

EUR/USD, 1.1350 seviyesi üzerindeki seans zirvelerine yükseldi

EUR/USD paritesi kazançlarını sürdürerek 1,1350/55 bölgesine yükseldi. ABD Doları, Pazartesi gününde ABD borsalarının açılışını takiben kayıplar kaydetti. Haftanın başlangıcında piyasalarda iyimser bir hissiyat hüküm sürmeye devam ediyor. Daha riskli varlıklar çevresindeki güçlü görünüm ABD Doları üzerindeki baskıyı arttırırken, EUR/USD paritesini 1,1350 bölgesi civarındaki seansın en yüksek seviyelerine doğru yükseltti.

EUR/USD, piyasalardaki iyimser hissiyattan faydalanıyorEUR/USD paritesi, Pazartesi gününde kazançlarını 1,1300 seviyesinin üzerinde sürdürürken, aynı zamanda geçtiğimiz haftanın 1,1370 civarındaki zirve seviyelerini test etmek için hazırlanıyor.Diğer yandan ABD Doları bir diğer seansta daha aşağı yönlü görünümünü sürdürürken, üst üste dördüncü haftasına kayıplarla ve psikolojik 97,00 seviyeninin altında başlıyor.Koronavirüs pandemisinin en kötüsünün geride kaldığına dair umutlar piyasalardaki risk iştahı yüksek atmosfere katkıda bulunuyor. Pfizer Inc. ve BioNTech SE!nin iki COVID-19 aşı projesi Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından hızlandırıldı.Veri cephesinde ABD’den Aylık Bütçe Bildirimi ve Fed’in Williams’ın konuşması takip edilecek.

EUR/USD paritesi, daha riskli olarak algılanan varlıklar çevresindeki iyimser hissiyat karşısında 1,1370 bölgesi civarında birkaç haftanın en yüksek seviyelerine yükselmeyi başardı. Yatırımcılar, koronavirüs salgınının ikinci dalgasına dair artan endişelerle birlikte Avrupa’da ekonomilerin kademeli olarak yeniden açılmasını yakından takip ediyorlar. Ancak Euro, Avrupa Merkez Bankası (AMB), Almanya ve Avrupa Komisyonu tarafından duyurulan mali teşviklerle desteklenmeyi sürdürüyor. Ayrıca Euro bölgesinin cari dengesinin güçlü performansı da Euro’nun cazibesini arttırıyor.

EUR/USD paritesi en son, gün için %0,49 kazançla 1,1352 seviyesinde işlem görüyordu.EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:Destekler, 1.1168 (aylık dip 19 Haziran), 1.1147 (27 Mart zirve) ve 1.1039 (200-günlük SMA) seviyelerinde bulunurken, 1.1370 (aylık zirve 9 Temmuz), 1.1422 (haftalık/aylık zirve 10 Haziran) ve 1.1495 (2020 zirve 9 Mart) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Kaynak: Kapital FX Forex Analizleri
YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Birarabam Araç Alma Sistemi Nasıl Çalışır Ne Kadar Güvenli?

İkinci el arabaların arttığı şu dönemde Birarabam araç alma sistemi nasıl çalışıyor ve ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir