14 Temmuz 2020 Salı

Akın Akınözü Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?


Akın Akınözü Kimdir?

Akın Akınözü Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Akın Akınözü son dönemlerde rol aldığı diziler ve projeler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Yakışıklı oyuncu hakkında ise hayranları tarafından bir çok soru merak konusudur. Kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? sevgilisi kim? boyu, kilosu kaç? oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 doğumlu Akın Akınözü aslen Ankara’da dünyaya gelmiştir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Burcu Oğlak, boyu 1.80 cm, kilosu ise 75’tir. 17 yaşında iken dünyanın diğer ucuna gitmiş ve 6 sene Amerika’da yaşamıştır. Tek çocuk olarak annesinin yanında yetişmiştir. Annesi ekran severlerin yakından tanıdığı usta oyuncu Özlem Akınözü‘dür.

TED Ankara Koleji Matematik Fen Bölümü mezunudur. Amerika’da Üniversite eğitimini Matematik bölümünde tamamlamıştır. Dünyanın en üniversitelerinden olan UC-Berkeley mezunudur. Los Angeles General Studies, UC Berkeley Applied Math alanında oyunculuk eğitimi almıştır. Ayrıca CRAFT Oyunculuk Atölyesi’nde de oyunculuk eğitimi alan Akınözü günümüzde Gökçe Altan Ajans’a bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

2014 yılında Azrail adlı kısa filmde oynamıştır. İsmini ise Türkiye’de ekran severler ilk olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde canlandırdığı İvan Ali karakteri ile duymuştur.

Akın Akınözü oynadığı diziler;

Muhteşem Yüzyıl Kösem (İvan/Ali)
Arkadaşlar İyidir (Yunus Çağlayan)
Payitaht Abdülhamid (Ömer) 1. 2. ve 3. sezon.
Aslan Ailem (Murat)
Hercai (Miran Aslanbey)

En son ATV ekranlarında yayınlanan Hercai adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Miran Aslanbey karakterini canlandırmıştır. Dizi için yapmış olduğu tarz değişikliği, saç stili ve bıyıklı hali de hayranları tarafından yine çok olumlu karşılanmıştır.

En fazla merak edilen sevgilisi kim? sorunun cevabı ise Sandra Pestemalciyan‘dır.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Önder Keskin Kimdir? Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Önder Keskin uzun senelerdir dizi, sinema …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir