AHBAP’tan destek gecesi - Vatan Kocaeli Gazetesi
31 Ekim 2020 Cumartesi

AHBAP’tan destek gecesi


Haluk Levent‘in kurucusu olduğu Ahbap Platformu, koronavirüsü salgınının derinden etkilediği müzik ve sahne çalışanları için harekete geçti. 14 sanatçı, “Orkestrasız Solo Seslenmeler” isimli destek gecesinde, Covid-19 ile mücadele döneminde çoğu çalışamaz duruma gelen; maddi ve manevi anlamda büyük güçlükler yaşayan sahne çalışanları için sahneye çıkacak.

Kimler sahne alacak?

Ebru Cündübeyoğlu ve Hakan Yılmaz’ın sunumuyla gerçekleşecek olan etkinlik, 27 Ekim’de saat 21.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda seyircilerle buluşacak. Tüm gelirin sahne sanatçılarına destek olmak için kullanılacağı gecede sahneye çıkacak isimler şöyle: Cem Adrian, Ceylan Ertem, Fırat Tanış, Hazal Kaya, Haluk Levent, Hayko Cepkin, Kaan Sekban, Melek Mosso, Onur Saylak, Sunay Akın&Nihat Sırdar, Sumru Yavrucuk ve Zeynep Bastık&Emircan İğrek.

Etkinliğe herkes seyirci olarak ya da hediye bilet alarak destek verebilecek. Sahne ve müzik emekçileri ise bilet satışlarından elde edilecek gelirden faydalanabilmek için asgari yasal belgelerini yükleyerek ahbap.org üzerinden başvuru yapabilecek.

YAZAR: Onur Torunoğlu

Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

30 Ekim 2020 Cuma reyting sonuçları açıklandı mı? Ramo, Hercai, Çocukluk

Ekranların en zor günlerinden Cuma akşamının en çok izlenen dizisi hangisi oldu? Dizi ağırlıklı bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.