Adnan Oktar'a Gülen'e övgüler dizdiği videosu soruldu: "Şaka yaptım" - Vatan Kocaeli Gazetesi
27 Ekim 2020 Salı

Adnan Oktar’a Gülen’e övgüler dizdiği videosu soruldu: “Şaka yaptım”


Adnan Oktar suç örgütüne yönelik davada elebaşı Oktar’a, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e övgüler dizdiği video soruldu. Oktar, mahkemede izlenen videodaki sözleri için şaka yaptığını, kinayeli konuştuğunu savundu. Oktar’ın avukatı ise..

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik davada elebaşı Oktar’a, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e övgüler dizdiği video soruldu. Oktar, mahkemede izlenen videodaki sözleri için şaka yaptığını, kinayeli konuştuğunu savundu. Oktar’ın avukatı ise üzerinde 2013 tarihi olan bir video izleterek Oktar’ın bu videoda darbe girişimleri öncesinde FETÖ’yü yeren sözleri olduğunu öne sürdü. Ancak mahkeme başkanı, videoda Oktar’ın “Bak Zaman gazetesi ne hale geldi” dediğine dikkat çekerek bu videonun 17 Aralık sonrasına ait olduğuna, videonun üzerine sonradan 2013 yazılmış olabileceğine dikkat çekti.

İstanbul 30. Ağır ceza Mahkemesinde görülen davada bu hafta Adnan Oktar’ın, ek iddianamelere karşı savunmaları alınmıştı. Bugün ise mahkeme heyeti, tutukluluk incelemesi yapıyor. 76’sı tutuklu 238 sanığın yargılandığı davada heyet, tarafların taleplerini alıyor. Dört gündür devam eden duruşmalarda mahkeme heyeti Adnan Oktar’a video da izlettirdi. Davadaki son dakika gelişmesinde Oktar’ın Gülen hakkında söylediği sözler soruldu ve avukatının izlettiği videodaki detay mahkemenin dikkatinden kaçmadı.

Videolarda Oktar’ın, Gülen’e övgüler dizdiği görüldü. “Fetullahçı Terör Örgütüne yardım” ile de suçlanan Oktar, daha önce birçok kez FETÖ’ye karşı olduğunu, Fetullah Gülen’i de kötülediğini iddia etmişti.

“FETULLAH HOCA ADAM MI KESMİŞ?” DİYE SAVUNUYORDU

Ancak mahkemede izlenen videoda Oktar, Gülen’i öven en az 300 konuşması olduğunu söylüyor. Adnan Oktar’ın kapatılan A9 televizyonunda yaptığı konuşmalarının yer aldığı videoda Oktar, “Fetullah Hoca mülayim bir insan, şefkatli, yurtdışında durması da benim acayibime gidiyor. Ben daha da olmazsa gidip hocamı alıp gelecem ben buraya yani. Hakikaten bana biraz garip geliyor bu yani, niçin yani ne yapmış, adam mı kesmiş, yol mu kapatmış, gasp mı etmiş, hayır hiçbir şey yapmamış ki. Hiçbir suçu yok” diyor.

Oktar bir konuşmasında da “Şimdi de güya bize karşı Fetullah Hocayı kullanmaya kalkıyorlar. Halbuki Fetullah Hoca beni sever, ben Fetullah Hocayı çok severim” ifadesini kullanıyor. Hem nasıl bir sevgi” ifadesini kullanıyor. Programdaki kedicikler de bu konuşmaya “Maşallah” diye karşılık veriyor. Oktar’ın övgüleri bununla da bitmiyor.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son dakika Türkiye 26 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı! Son haftaların en yüksek hasta sayısına ulaşıldı

Son dakika Sağlık Bakanlığı tarafından merakla beklenen Türkiye’nin 26 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı. Açıklanan corona …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir