60 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak Mı? - KPSS Personel - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Ekim 2020 Cumartesi

60 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak Mı? – KPSS Personel


Milli Eğitim Bakanlığı her yıl 40 bin civarında öğretmen ataması yapmakla beraber bazı yıllarda 20 bin kişilik atama ile seneyi kapatmıştı. Pandemi yılı olarak bilinen 2020 yılı için Ocak ve Haziran aylarında da toplam 40 bin öğretmen ataması gerçekleştirdi. 2021 yılı için özellikle sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalışan öğretmen adayları 2021 yılında 60 Bin kişilik atama istiyor. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı bir programda 60 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olan toplam öğretmen sayısının 62 bin olduğu ve bu öğretmenlere gelmeyin çağrısı yapıldığını belirtilmişti. Buna göre okulların açılmasından sonra 62 bin kişilik açık, ortalama 15 bin civarı emekli olacak olan öğretmen ve yaklaşıl 100 bin kişilik öğretmen açığı ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında boşluk bulunabilir. Eğitimlerin kesilmeden yapılması için adaylar 2021 yılı için 60 bin kişilik öğretmen atamasının yapılmasını istiyor. Konuyla ilgili açıklama geldiği takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takipte kalın. 

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rıza Akpolat koronavirüse yakalandı

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat koronavirüse yakalandığını açıkladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP’li Rıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir