524 TL, 534 TL ve 691 TL Taksitle Kurasız Ev Fırsatı! TOKİ'den 3 İlde Alt Gelir Grubu 2+1 Konut Satışı - Vatan Kocaeli Gazetesi
27 Ekim 2020 Salı

524 TL, 534 TL ve 691 TL Taksitle Kurasız Ev Fırsatı! TOKİ’den 3 İlde Alt Gelir Grubu 2+1 Konut Satışı


TOKİ Başkanlığı 3 farklı şehirde alt gelir grubunda bulunan vatandaşlar için konut satışı gerçekleştiriyor. Açık satış ile yapılan bu konut satışlarına başvuru önceliğine göre hak tanınıyor. TOKİ tarafından Ekim satış listesinde yer alna 3 konut için başvuru yapacak vatandaşlar projeye göre yüzde 10 ile yüzde 25 arasında bir peşinat ödemesi yapacak eri kalan borçlar ise 120 ay vade ile ödenecek.

TOKİ’den kurasız ev almak isteyenler için düşük taksitlerle konut satışı yapılıyor. 

Alt gelir grubunda bulunan vatandaşlar için ilan edilen bu konu satışlarında 2+1 daire satışları gerçekleştirilecek. Kurumun alt gelir grubu konut satış kurallarına göre yapılacak satışlarda vatandaşlara açık satış yöntemi ile ev sahibi olmaları sağlanıyor. 

TOKİ’DEN ALT GELİR GRUBU KONUT SATIŞI

TOKİ tarafından satışa çıkarılan bu konutlar Denizli’nin Çardak İlçesinde yer alan TOKİ projesinden, Kütahya’nın Dumlupınar İlçesinde yer alan TOKİ Projesinden ve Tokat Merkez TOKİ projesinden yapılacak. 

Başvuru önceliğine göre devam eden satışlar için vatandaşlar başvurularını 31 Aralık tarihine kadar yapabilecekler. Ancak satışa çıkarılan konut sayısı sınırlı olduğundan satışlar tamamlandığında ilan yayından kaldırılacak. 

ÖDEME PLANLARI – AYLIK TAKSİT VE PEŞİNAT TUTARLARI

TOKİ Başkanlığı’nın 3 ilde satışa çıkardığı alt gelir grubu konut satışlarında belli bir oranda peşinat ve belli tutarda aylık taksit ödeyerek borçların ödenmesi sağlanıyor. İllere göre hazırlanan ödene takvimi şu şekilde;

Kütahya Konut Satışı Ödeme Planı

Tokat Konut Satışı Ödeme Planı

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu konut satışları ile ev almak isteyen vatandaşlar başvurularını Ziraat Bankası veya Halkbank şubelerinden yapacaklar. Başvuru öncesinde satış detaylarına ise TOKİ’nin web sitesinde yer alan satışlar bölümünden ulaşılabilecek.

Emlak365.com

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pandemide Oyuna Daha Fazla Para Harcadık

Oyuna ayrılan bütçe yüzde 21 arttı Strateji ve pazarlama danışmanlık şirketi Simon-Kucher & Partners ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir