27. Dönem POMEM Alımları Başladı Mı? - Emniyet Personeli - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Ekim 2020 Cumartesi

27. Dönem POMEM Alımları Başladı Mı? – Emniyet Personeli


Büyütmek için resme tıklayın

26. Dönem POMEM kapsamında Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlükleri bünyesine 7 Bin Polis Memuru alımı oldu. Lisans ve ön lisans mezunu adaylar arasından KPSS puanı ile yapılan alımda sonuçlar açıklanmış, ancak koronavirüs pandemisi nedeniyle eğitimler ertelenmişti. 

Pandemi sebebiyle ertelenen eğitimler POMEM olan şehirlerde yayımlandı. Geçtiğimiz hafta yayımlanan duyuruda polisliği kazanan adayların eğitim merkezlerine gitmesi ve eğitim başlaması gerektiğine yer verildi. 

Polis Akademisi tarafından yayımlanan gönderide: 

“Teşkilatımızın yeni Polis Memuru adayları, Polis Meslek Eğitim Merkezlerimizde 8 ay sürecek zorlu eğitimlerine Kovid-19 tedbirleri kapsamında başlamışlardır.” denildi. 

27. Dönem POMEM Ne Zaman?

26. dönem POMEM lerin eğitime başlamasının ardından polis olmak isteyen adaylar 27. dönem POMEM polis alımlarının ne zaman gerçekleştirileceğini araştırmaya başladı. 

POMEM de eğitimlerin 8 aya çıkması yeni alımı biraz geciktirecek. Edinilen bilgilere göre 2020 yılının sonuna kadar POMEM alımı beklenmiyor. Ön lisans KPSS’nin yapılıp sonuçların açıklanmasının ardından yeni dönem POMEM polis alımı için süreç belli olacak. 

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kamu Kurumu 5100 Personel Alımı Yapılacak

Kamu Kurumu 5100 Personel Alımı Yapılacak Resmi Gazete üstünden kamu kurumuna personel alımı yapmak için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir