24 Kasım Resmi Tatil Mi? 24 Kasım Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı? 24 Kasım'da Kapalı Olan Kurum ve Kuruluşlar - Vatan Kocaeli Gazetesi
31 Ekim 2020 Cumartesi

24 Kasım Resmi Tatil Mi? 24 Kasım Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı? 24 Kasım’da Kapalı Olan Kurum ve Kuruluşlar


Öğretmenler Günü, öğretmen mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Türkiye’de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır.

1938 yılında hayata gözlerini yuman Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olarak bilinen 10 Kasım, bu yıl yine anma törenleri ile vatandaşlarla birlik olunacak. Kıbrıs ve Türkiye’de yapılan anma törenlerinde çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.


Ülke tarihi açısından kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünde yapılacak etkinliklerin yanında merak edilen bir diğer konu ise 29 Ekim, 23 Nisan, 30 Ağustos gibi tarihlerde tüm yurtta tatil edilirken 10 Kasım tarihinde tatil olup olmayacağı konusu, daha önceki yıllarda tatil olmayan 10 Kasım bu yıl takvime göre Salı gününe denk geliyor. 

10 KASIM’DA ve 24 KASIM’DA HASTANELER, BANKALAR VE PTT AÇIK MI?

Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi 10 Kasım Atatürk’ü anma günü tatil olmamıştı. Bu yılda 10 Kasım Pazar gününe denk geldiği için hafta sonu tatili olmuş olacak. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni olarak değerlendirilen bugünde saat 09:05 geçe törenler yapılacak. 

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde de resmi tatil olmayacak.

Kamuajans.com/ÖZEL

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

O ilimizde corona virüsü nedeniyle yeni kısıtlama başladı!

Türkiye’yi yeniden etkisi altına alan corona virüsü salgını kapsamında yeni kısıtlama haberleri duyuruluyor. Bu doğrultuda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.