14 Temmuz 2020 Salı

21 Haziran 2020 Özel Güvenlik Görevlisi Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 87. Temel Eğitim ve 63. Yenileme Eğitimi


 Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından 21 Haziran 2020 Pazar günü yapılan özel güvenlik sınavı sonuçlarının sınavdan yakın zaman sonra açıklanması bekleniyor.

Günümüzde istihdam alanında önemli bir iş kaynağı olan Güvenlik Görevlisi olmak için kurslarından eğitim almak ve sonucunda gerçekleştirilen sınavda başarılı olmak gerekiyor. Güvenlik Görevlisi kursları ile hem meslek öğreniliyor hemde sınavdaki başarı derecelerine göre iş potansiyeli sunuyor.

Güvenlik Görevlisi kursları ile hem meslek öğreniliyor hemde sınavdaki başarı derecelerine göre iş potansiyeli sunuyor. 2020 yılı özel güvenlik sınav takvimine göre diğer sınavlarla birlikte 87. Temel Eğitim ve 63. özel güvenlik Yenileme Eğitimi Sınavlarının yapılacağı tarih sınav takviminde belirlendi ve duyuruldu. Ancak sınavın gerçekleştirilmesinin ardından gözler de sınav sonuçlarının açıklanmasına çevrildi. 

Özel Güvenlik Görevlisi olarak mesleğini icra etmek isteyen adayların katılım sağladığı 87. Temel Eğitim ve 63. Yenileme Sınavı sonuçları sınavdan kısa bir süre sonra açıklanacak.


21 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilen Özel Güvenlik 87. Temel Eğitim ve 63. Yenileme Sınavına ilişkin sonuçlar sınava giren adaylar tarafından merakla bekleniyor.

Otomasyon projesi öğrenci uygulamasının aktif olması halinde Başkanlığımızın “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web adresinde yer alan ve kullanıcıları otomasyon projesine yönlendirecek olan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasına adaylar tarafından itiraz kayıtlarının girileceği ve bahse konu uygulamanın aktif olmaması halinde İl Emniyet Müdürlüklerince ÖGNET’e itiraz kayıtlarının yapılacağı tarih aralığıdır.


23/06/2020 : Sınav sorularının ve cevap anahtarlarının yayınlanmasının planlandığı tarihtir.

24-26/06/2020 : Adayların yazılı sınav sorularına itiraz etme ve itiraz ücretini yatıracağı tarih aralığıdır.

10/07/2020 : Sınav sonuçlarının açıklanmasının planlandığı tarihtir.

13-15/07/2020 : Adayların yazılı sınav sonucuna itiraz etme ve itiraz ücretini yatıracağı tarih aralığıdır

16/07/2020 : Yazılı sınav itiraz sonuçlarının açıklanmasının planlandığı tarihtir.


Özel Güvenlik Temel Eğitim ve Yenileme Eğitimi Sınav Sonuçlarını Görmek için 
Tıklayınız...

Kamuajans.com/ÖZEL

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 MSÜ Ön Başvuru Sonuçları Açıklandı!

* MSÜ ÖN BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ… 2020 ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİN SÜRECİ1. MSB Milli Savunma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir